fbpx
Close

VIDEOD| Vaata, kuidas mängiti Roland Garrosi meeste üksikmängu finaalides erinevate aastakümnete vältel

Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused muutusid alates 1925. aastast rahvusvahelisteks. Selle pika aja jooksul on palju muutunud. Käesolevate videolõikude najal on Tennisneti lugejatel hea võimalus tutvuda meeste üksikmängu finaalidega erinevatest ajastutest. Ühtlasi saate üsna hea ettekujutuse sellest, kuidas on tennis aastakümnete vältel muutunud liivaväljakutel.

Esimeses videos näeme lõiku 1948. aasta finaalist, kus Frank Parker (USA) alistab Jaroslav Drobny (Egiptus) 6:4 7:5 5:7 8:6. Drobnyl õnnestus Pariisis esikoht võita 1951. ja 1952. aastal, Parker aga kordas edu 1949. aastal. Muideks Drobny, kes lahkus vahetult enne Tšehhoslovakkiast ja hakkas esindama Egiptust, teenis lisaks oma paljudele tiitlitele tennises Tšehhoslovakkia jäähokikoondise (!) koosseisus 1947. aastal MM-tiitli ja seejärel aasta hiljem St. Moritzis olümpiahõbeda.

Teises videos võidab Nicola Pietrangeli (Itaalia) 1960. aasta Prantsusmaa lahtiste finaalis Luis Ayalat (Tsiili) 3:6 6:3 6:4 4:6 6:3. Pietrangeli võidutses Pariisis ka aasta varem. Ayalal ei õnnestunudki karjääri jooksul ühtegi Suure slämmi turniiri üksikmängus võita, küll aga korra segapaarismängus.

1978. aastal võitis ühe oma kuuest Prantsusmaa lahtiste tiitlist legendaarne rootslane Björn Borg. Esikohamatšis Guillermo Vilase (Argentiina) vastu, mille siis Borg võitis tulemusega 6:1 6:1 6:3, kestis mängu pikim palliralli ligemale kaks ja pool minutit! Vilas tõstis võidupokaali pea kohale aasta varem.

1995. aastal kohtusid Roland Garrosil finaalis austerlane Thomas Muster ja ameeriklane Michael Chang. Muster võitis 7:5 6:2 6:4. Muster oli sel aastal veebruarist juunini 40 mängus järjepanu löömatu liivaväljakutel. Video on üsna pikk, ent annab väga hea ettekujutuse, kuidas mängis tolle hetke parim liivamängija.

Ja lõpetuseks 2011. aasta Roland Garrosi finaali tipphetked Rafa Nadali ja Roger Federeri vahel. Toona oli Federer ehk kõige lähemal Nadali alistamisele liivatennise kuninglikus palatsis. Federerile sai saatuslikuks avaseti 5:2 eduseisu mahamängimine ja neljandaks setiks tal enam jaksu ei jätkunud. Nadal võitis tulemusega 7:5 7:6(3) 5:7 6:1.

scroll to top