fbpx
Close

VIDEO: Anett Kontaveit, Jürgen Zopp ja Allar Hint ETL-i pressihommikul

– ETL-i Aasta parimate auhinnalaud / Foto: Igor Pissarev

Novembrikuu lõpus korraldatud pressihommikul võttis Eesti Tennise Liit kokku 2018. aasta tennisehooaja. Igati edukal hooajal oli parimal hetkel maailma edetabeli esisajas kolm meie tennisisti, naistest Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi, meestest Jürgen Zopp. Lisaks nopiti võite noorte rahvusvahelistelt turniiridelt, medaleid seenioride maailmameistrivõistlustelt ja korraldati Eestis Fed Cupi turniir, pluss kolm ITF Futures turniiri.

Meie naiste esireket Anett Kontaveit lõpetas selle aasta kahekümne esimese reketina maailmas, olles korra koha võrra kõrgemalgi, kuid sellega ei taha Kontaveit piirduda.

Anett Kontaveit: “Ma arvan, et uueks hooajaks on päris ambitsioonikad eesmärgid. Ma soovin ennast TOP 10 hulka välja võidelda ja loodetavasti ka Aastalõputurniirile saada.”

Kas aasta jooksul mõtled eraldi mingitele turniiridele. Võib-olla Suure slämmi turniiril parimat tulemust saavutada?

Kontaveit: “Üks eesmärk ongi Suure slämmi turniiril poolfinaali saada.”

Anett Kontaveit vahetas juuni alguses treenerit, mis andis põhjust spekulatsioonideks, ent reaalsuses tundub koostöö uue treeneriga hästi klappivat.

Kontaveit: “Eks algus oli ikka selline harjumise periood, aga nüüd ma tunnen ennast kindlasti väga hästi ja olen väga rahul sellega, kuidas koostöö on läinud. Tunnen ennast väga mugavalt ja ses mõttes usaldan teda. Ma arvan, et kõige rohkem oli see aasta puudu stabiilsusest. Minul oli häid turniire ja häid mänge, aga siis oli ka selliseid esimese ringi kaotusi. Ma arvan, et selles tuli kõige suurem vahe sisse.”

Kümnendat aastat järjest Eesti parimaks meestennisistiks tunnistatud Jürgen Zoppile oli lõppenud hooaeg vaatamata kõikuvatele tulemustele väga edukas. Teist korda karjääri jooksul maailma esisajasse pääsemine jäi esialgu siiski üürikeseks. Kõigest sellest rääkis Zopp meile lähemalt.

Jürgen Zopp: “Kindlasti Prantsusmaa lahtistel jõudmine kolmandasse ringi ja Gstaadis ATP turniiril poolfinaali jõudmine. Need olid tegelikult mu senise karjääri elu tulemused ja need juhtusid selle aasta suvel. Need on kaks vaieldamatult tähtsündmust sel aastal.”

Zopp vormikõvera langusest suve lõpus ja füüsilisest vormist: “Ma arvan üldine mäng natuke lagunes, võib-olla vaim väsis. Aga mis täpselt oli, on raske öelda. Üldine tase kukkus. Et esisajas olla aastaringselt või aasta lõpus, siis ei tohi sellist ärakukkumist lubada. Pärast augustit oli tõesti kehv aastalõpp minu poolt. Ma pean mõtlema, millele puhkuse ja treeningperioodil rohkem tähelepanu pöörata. Eks ikka mängu üldine arendamine, treenida oma jõulist mängu. Kõiki aspekte tuleb arendada. Aga jah, ei tohi jätta unarusse nõrki külgi ega ka tugevaid külgi. Selles mõttes eeskätt, tagakätt ja servi treenida nii palju kui saab. Teistele löökidele järele aidata ja füüsis. Kogu pakett peab koos olema. Selle aasta, eriti Prantsusmaa lahtiste mängud näitasid, et ma olen füüsiliselt elu ühes paremas vormis. Pidasin hästi vastu viiesetised mängud ja võitsin palju kolmesetiseid mänge. Taastusin hästi ja järgmine päev olin alati valmis mängima.”

Eesti tennis on pildil paljuski tänu meie tippudele. Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint on mantlipärijate osas vaoshoitud. 

Allar Hint: “Tipud on oluliselt rohkem pildil, kui meie järeltulev põlvkond ja natuke madalamal tasemel mängivad täiskasvanud mängijad. Kuid eks aeg näitab, mis neist saab. Nagu ma ennist pressikonverentsil ütlesin, keskmine vanus ATP ja WTA edetabelis on kakskümmend seitse-kaheksa aastat. Ja kui tänased noored on meil siin seitseteist-kaheksateist või Kenneth ka kakskümmend, siis neil on üsna mitu aastat aega veel ennast arendada ja pead tõsta. See on pikk protsess õnneks või kahjuks, et jõuda tasemele, kus täna on Anett, Kaia ja Jürgen. See võtab aega, kuid eks järjepidev töö ja igapäevane treening on need, mis annavad sulle võimaluse. Kas jõuad või ei jõua – raske öelda.”

Täispikkuses intervjuud Anett Kontaveidi, Jürgen Zoppi ja Allar Hindiga avaldab Tennisnet.ee lähipäevil.

scroll to top