fbpx
Close

Venemaad esindab US Openi poolfinaalis Daniil Medvedev

Daniil Medvedev mullusel US Openil. / Foto: EPA/Scanpix

Enne tänaseid veerandfinaale oli juba teada, et üks Venemaa tennisist jõuab poolfinaali, olgu siis selleks Daniil Medvedev (3) või Andrei Rublev (10). Võitis tugevam.

Tugevam võidab alati, aga antud juhul see tähendab, et Medvedev oli selge favoriit (kihlveokontorite võidukoefitsient temal 1,25 ja Rublevil 4,0) ja ta võitis 7:6, 6:3, 7:6. Tegemist oli täieliku servimänguga, ehkki Medvedevit võib pigem pidada suurepäraseks tõrjujaks ja tagajoonemängijaks. Seevastu Rublev on ohtlik servija. Kuivõrd serv domineeris, seda näitavad ka murdepallid: Medvedev 1st 1 ja Rublev 0st 0.

Suuresti otsustas aga mängu esimese seti tie-break, kus Rublev juhtis 6:3. Ta ei kasutanud võimalusi, kaotas viis punkti järjest ja siis tagus vihaselt reketit vastu maad. Ei saa öelda, et Rublev sellest pea norgu lasi, aga kui sa niigi endast veidi tugevamale mehele sellisel viisil seti kaotad, on raske mängu tagasi tulla.

Mõlemad mehed jäid äralöökide/lihtvigadega plussi: Medvedev 50/37 ja Rublev 22/17. Selline vahe on isegi üllatav, sest Rublev pidanuks loogika kohaselt äralööke rohkem tasakaalustama. Kuid Medvedevi serv oli ikkagi väga hea: 16 ässa, 3 topeltviga, esimese servi protsent 59 ja esimeselt pallingult võidetud koguni 89% punktidest. Nagu ütles Eurospordis US Openi 1988. aasta võitja Mats Wilander, liikus Medvedev uskumatult hästi ja mängis ka vastasest targemini.

Eeloleval ööl selgub, kas Medvedev kohtub teise favoriidi Dominic Thiemiga (Austria, 2) või Alex De Minauriga (Austraalia, 21).

scroll to top