fbpx
Close

Viljandis pakuvad lätlased ja leedukad eestlastele tõsist konkurentsi

– Indrek Herman Raudkivi / Foto: Facebook

Airok Viljandi Open U14 Tennis Europe turniir ei kujune siiski puhtalt eestlaste siseasjaks, sest need vähesed ülejäänud kahe Balti riigi tennisistid on seni üsna hästi esinenud.

Poiste üksikmängu poolfinaalides osaleb kolm eestlast: Sten Hiiesalu (1), Kristofer Karis ja Indrek Herman Raudkivi (2). Sinna kiilus ennast ka ainsa välismängijana lätlane Arturs Zagars (3), kes alistas kolmesetilises matšis Ron Torni (5) 3:6 6:1 7:5. Kolm setti läks poolfinaali jõdmiseks tarvis ka Hiiesalul ja Karisel. Neist esimene võitis Henry Inki (7) 4:6 6:4 6:0 ja teine Viktor Fainsteini 5:7 6:4 7:5. Raudkivi kulutas kõige vähem energiat, alistades kvalifikatsioonist alates kaheksa hulka tee läbinud Markus Valtsoni 6:1 6:3. Poolfinaalis kohtub Hiiesalu Zagarsiga ja Karis Raudkiviga. Paarismängus on neljast poolfinalistist selgunud kolm. Paarismängu tulemused leiad siit.

Erinevalt poistest ei pruugi tüdrukute konkurentsis eestlased üksikmängus nelja parema hulka jõuda. Ainsana on säilitanud lootuse Katarina Tamm, kelle veerandfinaal peetakse homme. Samas staadiumis langesid täna välja Maribel Vetevool, Lisette Aljas (3) ja Adriana Roots (5). Kõige lähemal oli edasipääsule Aljas, kes vandus alla Jasmine Lusele (6) Lätist 6:4 3:6 4:6. Poolfinaali on lisaks Jasmine Lusele koha taganud tema õde Liva Luse (3) ja leedulanna Laima Vladson (1). Tüdrukute paarismängust on veel vara põhjalikumalt peatuda, sest enamus mänge alles ees.

scroll to top