fbpx
Close

Azarenka ja Thiem marssisid probleemideta poolfinaali

Viktoria Azarenka. / Foto: EPA/Scanpix

US Openil olid kolmapäeva õhtused või Eesti aja järgi neljapäeva öised mängud väga ühepoolsed, kui Viktoria Azarenka (Valgevene) ja Dominic Thiem (Austria, 2) ületasid veerandfinaali tõkke väga kergelt.

Alustades naiste kohtumisest, siis Azarenka 6:1, 6:0 võit Elise Mertensi (Belgia, 16) üle on tõeline üllatus. Mitte võit ise, vaid tulemus. Oli ju Mertens 1/8 finaalis alistanud veenvalt Australian Openi tšempioni Sofia Kenini (USA, 2). Aga päevad pole vennad. Kui Kenini vastu lõi Mertens 8 ässa, ei teinud ühtki topeltviga ja servis esimest pallingut sisse 65%, siis täna ühe ässa, 5 topeltviga ja esimene serv ainult 52%. Need on arvud, mis vastasest ei sõltu, võib-olla ehk ässade arv natuke sõltub, sest mõni mängija tõrjub tugevat ja täpset pallingut paremini kui teine. Kuid selge oli see, et belglanna servis tunduvalt halvemini ega võitnudki lõpuks ühtki oma servigeimi. Oma pallingul võitis ta 44st punktist 15 (34%).

Tagajoonemängus oli Azarenka ka tunduvalt parem. Mertens ongi pigem selline tennisist, kes tagajoonel järjekindlalt survet vastasele ei avalda, aga ta hoiab kõrget tempot ja nõelab siis teravalt. Belglanna on pigem ühe-löögi-mängija kui stabiilne ründaja, milline on Azarenka. Selles kohtumises jäi tema stiil selgelt peale, sest Mertens eksis palju. Kui äralöökidega Azarenka polnudki palju üle (21:17), siis lihtvigu tegi valgevenelanna ainult 11, aga Mertens 23.

Azarenka jõudis US Openil poolfinaali kolmandat korda. Neil aastatel (2012, 2013), mil ta seda tegi, liikus ta ka edasi finaali, kus mõlemal juhul kaotas Serena Williamsile kolmes setis. Nüüd kohtub 31-aastane Azarenka kahe nädala pärast 39-aastaseks saava Williamsiga (3) poolfinaalis ning on ilmselt 2013. aastaga võrreldes paremas seisus, kui vaadata vanust. Williams ei ole tänavusl US Openil veel oma parimat mängu näidanud, aga muidugi on küsimus, kas ta selles vanuses üldse on võimeline maksimumi saavutama. Tundub, et Azarenka on kerge favoriit, ehkki on omavahelistes mängudes taga 4:18.

Maailma jooksvas edetabelis on Azarenka juba 17. kohal ning sellega ta tõukas ka Anett Kontaveidi tagasi 21. kohale, kus eestlanna oli ka enne US Openi algust. Vahetult Kontaveidi ees asub Mertens, kes vaatamata heale turniirile on langenud kaks kohta. Mõlemast võib veel mööduda ameeriklanna Jennifer Brady (28), kui ta võidab tänases poolfinaalis Naomi Osakat (Jaapan, 4).

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Thiem alistas Alex De Minauri (Austraalia, 21) 6:1, 6:2, 6:4. Erinevalt naiste veerandfinaalist võis siin ühepoolset lõpptulemust aimata. Mõlemad on tagajoonemängus stabiilsed ja liiguvad hästi, kuid Thiem on võimsam. Kahe sarnase stiiliga mängija kohtumises pole nõrgemal ühtki relva. De Minaur suutis natuke hambaid näidata kolmandas setis, kui läks 1:3 kaotusseisult ette 4:3. Kuid Thiem vastas sellele omalt poolt kolme järjestikuse geimivõiduga.

Austerlane lõi 11 ässa ja De Minaur ainult ühe. Kui esimese servi õnnestumisprotsent oli üsna võrdne (Thiem 59 ja De Minaur 57), siis esimeselt pallingult võitis austerlane 83 ja austraallane ainult 49% punktidest. Ikkagi sedavõrd hambutu on tipptasemel De Minauri esimene serv, kui ta sellelt võidab alla poole punktidest. Seda muidugi hea tõrjuja vastu, eks tavaliselt on De Minauri protsent 70 lähistel, kuid seegi pole suurepärane number.

Nii on meid reedel meeste üksikmängu poolfinaalis ootamas maiuspala Daniil Medvedevi (Venemaa, 3) ja Thiemi kohtumise näol. Huvitaval kombel nad polegi varem kohtunud rohkem kui kolm korda ja Thiem juhib 2:1, kuid ühe võidu sai ta liivaväljakul, kus austerlasel on selge eelis. Kõvakattel peaksid meeste võimalused olema täiesti võrdsed. Medvedev on US Openi mullune finalist, aga Thiem jõudis New Yorgis poolfinaalini esmakordselt. Samas on austerlane tänavuse Australian Openi finalist, kuid seal mängitakse ju sarnasel väljakukattel.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top