Davis Cup: Kasahstan, Suurbritannia, Horvaatia ja Saksamaa võitsid alagrupi

Davise karikavõistluste finaalturniiril kindlustasid päeva esimese poole matšides alagrupivõidu Kasahstan, Suurbritannia ja Horvaatia. Õhtustest matšidest lõppes kõige kiiremini Saksamaa – Austria, kus sakslased 2:1 võiduga kindlustasid samuti pääsu veerandfinaali.

Kõik neli olid ka pärast kaht vooru favoriidid ning suutsid edasipääsu vormistada. Kõige kindlamalt kulges see Kasahstanil, kes alistas Madridis Kanada 3:0. Britid pääsesid Innsbruckis C-grupis ehmatusega, kui nende teine number Daniel Evans kaotas üllatuslikult maailma 143. reketile Tomaš Machacile 2:6, 5:7. Machac oli turniiri üks suuremaid üllatajaid, sest ta alistas esimese voorus ka prantslase Richard Gasquet’. Kuid rohkem võite tšehhid Davis Cupi finaalturniiril ei saanud ning jäid alagrupis Prantsusmaa järel viimaseks.

D-grupi turniiril Torinos oli Horvaatia juba Ungari vastu esimese mängu võitmisega kindlustanud alagrupivõidu ja nii ei olnud ka lugu, et Marin Cilic kaotas esireketite mängus üllatuslikult maailma 282. reketrile Zsombor Pirosile 6:4, 5:7, 4:6. Paarismängu võitis Horvaatia, kuid oleks grupis esikoha saanud ka 1:2 kaotusega.

F-grupp sai aga kõige kiiremini õhtule teise sessiooni mängudes. Saksamaa alistas Austria 2:1 ja teenis kahe võiduga esikoha.

B-, C- D- ja F-grupis said teise koha vastavalt Rootsi, Prantsusmaa, Austraalia ja Serbia, kuid võimalus saada veerandfinaali kahe parema teise koha meeskonna seas säilis ainult Rootsil ja Serbial, kelle mänguvõitude suhe on 4:2. Nüüd ootavad need meeskonnad ülejäänud kahe grupi tulemusi, et teada saada, kas neile sellest piisab.

Laupäeval oli ainsana edasipääsu taganud Itaalia, kes nüüd Torinos peetavas veerandfinaalis kohtub juba homme Horvaatiaga. Teine kindel paar on Saksamaa – Suurbritannia, nemad mängivad Innsbruckis teisipäeval.