fbpx
Close

Horvaatia lülitas Davis Cupil välja teise kodumeeskonna

Marin Cilic. / Foto: AFP/Scanpix

Mõnevõrra üllatuslikult võitis Horvaatia Davis Cupi esimeses veerandfinaalis koduses Torinos mänginud Itaalia 2:1.

Tulemus siiski liiga ootamatu ei olnud, sest paarismängus oli Horvaatia selge soosik ja vaja oli neil võita üks üksikmäng. Kuid see ei olnud kerge ülesanne, sest itaallaste edetabelikohad olid palju paremad. Ent maailma 276. reket Borna Gojo üllatas taas. Varem oli ta alistanud juba esisaja mehe Alexey Popyrini (Austraalia), kuid esmaspäeval sai Gojo jagu maailma 27. reketist Lorenzo Sonegost 7:6, 2:6, 6:2.

Seejärel oli Horvaatia ühe servigeimi kaugusel matši võidust, kuid Marin Cilic (ATP 30.) jättis maailma kümnenda reketi Jannik Sinneri vastu kasutamata 6:3, 5:4 edu oma pallingul. Cilic kaotas selle servigeimi koguni nulliga ja tie-break’is ei võitnud kumbagi servipunkti seisul 4:5. Nii olid setid viigis ja otsustavas setis oli Sinneril juba kergem, ta võitis mängu 3:6, 7:6, 6:3.

Kuid see raskest seisust välja tulek ei aidanud Itaaliat, sest maailma üks paremaid paare, olümpiavõitjad Nikola Mektic ja Mate Pavic alistasid suhteliselt veenvalt 6:3, 6:4 Sinneri ja Fabio Fognini.

Horvaatia ootab nüüd endale vastast paarist Kasahstan – Serbia, nii on võimalik, et kaks endise Jugoslaavia riiki ning mitte kuigi head naabrid kohtuvad omavahel. Horvaatia pole siiski Davis Cupi kontekstis tundmatu meeskond, nad on karika võitnud aastatel 2005 ja 2018. Kui nad kolm aastat tagasi teenisid karika, oli põhitegija samuti Cilic, keda aga toetas praeguse võistkonnakaaslasega sarnase nimega mees Borna Coric.

scroll to top