Venemaa jõudis ettearvatult Davis Cupi finaali

Andrei Rublev. / Foto: EPA/Scanpix

Madridis jõuab pühapäeval lõpule Davis Cupi finaalturniir, kus selge favoriit juba enne võistluste algust oli Venemaa ja ilmselt meie idanaabri meeskond ka võidab.

Laupäevase poolfinaalis alistas Venemaa kiiresti Saksamaa. Kuigi paarismäng ikkagi peetakse, piisas venelastele üksikmängu 2:0 edust. Seekord oli kindel ka Venemaa teine number Andri Rublev, kes alagrupis oli ühe kohtumise kaotanud ja veerandfinaalis alles otsustavas setis 7:6 rootslast Elias Ymerit võitnud. Täna Dominik Köpferi (ATP 54.) vastu olid Rublevi võidunumbrid 6:4, 6:0. Kaheksas pallingugeimis loovutas Rublev ainult kümme punkti.

Daniil Medvedev võtmistas Venemaa võidu 6:4, 6:4 eduga Jan-Lennard Struffi üle. Väike intriig seal siiski oli, sest Medvedevi ja Struffi tänavune omavaheliste mängude seis oli 1:1, Halle muruturniiril alistas sakslane Medvedevi ja Wimbledonis kaotas neljas setis. Seisuni 6:4, 5:4 oli Medvedev võitnud 9st servigeimist viis nulliga ja ülejäänud neljas loovutanud kas ühe või kaks punkti, aga kohtumises viimases geimis teenis sakslane siiski murdepalli seisul 30:40. Medvedev võitis selle punkti ja seejärel ka mängu.

Paarismängu võitsid lõpuks sakslased Kevin Kravietz ja Tim Pütz, kes kolmes setis alistasid Aslan Karatsevi ja Karen Hatšanovi.

Pühapäevases finaalis Horvaatia vastu tuleb Venemaal arvestada, et vastased on selged favoriidid paarismängus, kuid vaevalt Venemaa siiski üksikmängus punkti loovutab. Rublev mängib arvatavasti turniiri suurüllataja Borna Gojoga, kes püsib erinevalt venelasest Davis Cupi finaalturniiril kaotuseta, kuid oleks äärmiselt väheusutav, kui maailma 279. reket ka homme võidaks. Pigem on Marin Cilicil natuke rohkem šansse Medvedevi vastu, kuid viimasel ajal ei näita Cilic enam sellist mängu nagu veel 3-4 aastat tagasi. Slämme on ju mõlemad mehed võitnud võrdselt – kumbki ühe US Openi.