Horvaatia teine reket Borna Gojo ja paar on Davis Cupi finaalturniiril võitmatud

Suurele tennisesõprade ringile üsna tundmatu Borna Gojo vedas Horvaatia Davis Cupi finaali. / Foto: AFP/Scanpix

Horvaatia meeskond jõudis Madridis esimesena Davis Cupi finaali, sest kaks vastandlikku kangelast ei ole seni kaotanud ühtki mängu. Reedel alistati Serbia 2:1.

Vastandlikud sellepärast, et Horvaatia teine reket Borna Gojo on maailma edetabelis alles 279. ning tema ei peaks siin kedagi võitma, aga Nikola Mektic/Mate Pavic asuvad maailma paarismängu edetabelis esimesel-teisel kohal ja peavadki kõiki võitma. Tegelikult on aga nii, et kumbki pole Davis Cupi finaalturniiril mängu kaotanud.

Reedeses poolfinaalis kohtus 23-aastane Gojo Dušan Lajoviciga, kes on maailma 33. reket. Kuid Gojo, kes oli juba alistanud kaks esisaja mängijat (Alexey Popyrin Austraaliast ja Lorenzo Sonego Itaaliast) ei tundnud mingit aukartust ja asus kohe 3:0 juhtima. Kuid seisul 4:1 kaotas Gojo viis geimi järjest ja pärast avaseti võitmist oli Lajovic veel suurem favoriit. Kuid Gojo alustas hästi ka kaht järgmist setti, asus neiski kohe juhtima, aga enam edu käest ei andnud. Ta võitis 4:6, 6:3, 6:2.

Serbiat on seevastu erinevad mehed teise reketi kohal alt vedanud, aga neil on ju “päästeingel” Novak Djokovici näol. Ka nüüd ei saanud Horvaatia esireket Marin Cilic maailma esireketile vastu ja Djokovic võitis 6:4, 6:2. Aga erinevalt veerandfinaalist, kus Kasahstani paar oli Djokovicile ja Nikola Cacicile võidetav ja nad võitsidki, tuli seekord seisul 1:1 kohtuda maailma parima paariga. Cacicit asendas Filip Krajinovic, aga seekord partnerist ei olenenud midagi, paarismängus ei olnud isegi Djokovic Mektic/Paviciga võrdne, ehkki seisuni 5:5 nad pidasid vastu. Seejärel võitis Horvaatia paar 7:5, 6:1.

Horvaatia ootab nüüd vastast Venemaa – Saksamaa poolfinaalist, kus venelased on selged soosikud.