fbpx
Close

Veel üks hiilgemäng ja Kaia Kanepi on kaheksandikfinaalis!

Kaia Kanepi Pariisis. ( Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi mängis täna Roland Garrosi slämmiturniiri 3. ringis kohtumise teisel poolel eriti hiilgavalt ja alistas venelanna Veronika Kudermetova (WTA 68.) 4:6, 6:3, 6:0.

Võiks ju öelda, et maailma 68. reketi alistamine ei ole mingi eriline saavutus, aga noor (22) venelanna oli kohati väga terav. Kuigi tema käsivars on selgelt peenem kui Kanepil, lõi ta servi ohtlikult. Ning eks servi puhul määrabki rohkem käe kiirus kui tugevus. Kui üleeile hiinlanna Shuai Zhangi vastu oli eelkõige küsimus, kuidas Kaia suudab oma ründemängu talle peale suruda ja võimalusi realiseerida, siis täna oli eelkõige küsimus, kumb suudab oma ründemängu peale suruda. Igatahes esimeses setis õnnestus see Kudermetoval ehk kriipsu võrra paremini ja sellest tuli ka setivõit. Pärast mõlemapoolseid servimurdeid seti algul õnnestus Kudermetoval võita Kanepi serv seisul 5:4, kuigi venelanna oli taga 15:40.

Teine sett algas samamoodi vastastikuste servimurretega, kuid Kaia suutis sama ka teisel korral ja nii jäi murdega ette. Kanepi parandas teises setis oluliselt esimese servi õnnestumisprotsenti ning suutis leida tasakaalu ründemängu ja täpsuse vahel. Nii mõnedki äralöögid tegi Kudermetova silmale ilusamalt, aga tervikuna kontrollis mängu eestlanna. Kaial läks nii seisul 3:1 kui ka 4:2 kaduma 40:15 edu vastase servil, aga samas ei pannud see Kanepit närveerima, sest üks murre oli ikkagi varus. Ja lõpuks Kaia ikkagi 5:3 peal Kudermetova servi murdis.

Tol hetkel oli veel raske aimata, et Kanepi võidab kaheksa geimi järjest ja vastane enam silma pähe ei saagi. Kuid teine sett oli muutnud Kudermetova ebakindlaks. Ta pidi riskima, aga nii vastase oskused kui ka enda närvipinge said talle ületamatuks takistuseks. Kahel korral mängis venelanna maha edu oma pallingul (40:0 ja 40:15) ja nii tuli tal Roland Garrosi tänavuselt turniirilt lahkuda “munaga”.

Kaia tegi tänases mängus 29 äralööki ja 23 lihtviga. Pluss nende numbrite osas on alati kiiduväärt, ehkki võitu veel ei garanteeri. Kudermetova, kes oli esimeses ringis Caroline Wozniacki vastu teinud 43 lihtviga, tegi täna neid täpselt sama palju, aga äralööke 28 ehk Kaiast ühe võrra vähem (Wozniacki vastu oli teinud 40). Kui võtta aga esimese seti statistika maha, siis kahes viimases setis tegi Kanepi 20 äralööki ja ainult 9 lihtviga. Kas paremini enam saakski? Kuigi neile loorberitele ei saa jääda ka puhkama, sest mõne tõsisema vastasega poleks niisugune ülekaal pruukinud ilmneda.

Mõlemad mängijad lõid 6 ässa, topeltvigu tegi Kudermetova ühe võrra rohkem (5:4). Kuid Kaial õnnestus esimene serv 66% (teises setis 81%!) ja vastasel 56%. Murdepalle realiseeris Kanepi 19st 7 ja Kudermetova 7st 3. Siin rikkusid Kaia protsenti paar teise seti geimi, kokku tegi ta selles setis murdeid 13st 3.

Pühapäeval on Kaia järgmine vastane Petra Martic (Horvaatia, 31). Seega edetabeli põhjal ikka mitte nii tugev nagu esimese ringi vastane Julia Görges (18). Aga Martic on mänginud Roland Garrosis hiilgavalt ja loovutanud kolme mänguga ainult 12 geimi ning alistanud täna ennelõunal Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) 6:3, 6:3. Võime loota, et Martic on sobivam vastane kui olnuks Pliškova, aga kindlalt seda väita ei saa.

scroll to top