fbpx
Close

Veel suurem pauk: Novak Djokovic haigestus koroonaviirusesse

– Novak Djokovic | Foto: imago_images/Xinhua/Scanpix

Aadria tennisetuuri haigestujate nimekiri tipnes täna maailma esireketi Novak Djokoviciga, kelle koroonaviiruse test osutus positiivseks. Samuti on nakatunud tema abikaasa Jelena.

Djokovicist sai neljas tipptennisist, kes viimastel päevadel Belgradis või Zadaris mänginutest nakatus, aga viirus on külge hakanud ka teistele inimestele, kes tennisestaaridega kokku puutusid. Näiteks teatati täna Serbia näitleja Miloš Bikovici haigestumisest – ka tema osales Belgradi etapi lõpupeol.

Djokovic kirjutas sellise avalduse: “Kui saabusime tagasi Belgradi, siis meid testiti. Minu tulemus oli positiivne, samuti Jelenal, aga laste test oli negatiivne. Kõik, mis me viimasel kuul tegime, tuli puhtast südamest ja siiratest kavatsustest. Meie turniir kandis kogu regiooni ühinemise ja solidaarsuse sõnumit. Tuuri eesmärk oli pakkuda Ida-Euroopa tennisistidele mänguvõimalust ajal, mil profituuri koroonaviiruse tõttu ei toimu. Kahjuks jäi viirus ikka meiega ja uus reaalsus on selles, et peame harjuma ja õppima koos haiguseohuga elama.

Kõige selle taga oli ka heategevuslik idee, me kogusime raha inimestele, kes seda vajasid ja nende reaktsioon soojendas meie südant. Korraldasime turniiri ajal, mil viiruse levik nõrgenes ja uskusime, et täidame vajalikke ettevaatusabinõusid. Loodan endiselt, et aja jooksul olukord paraneb ja palun sügavalt vabandust neilt inimestelt, kes haigestusid. Loodan ka, et kellegi tervis ei halvene sedavõrd, et oleks eluohtlik. Ma ise jään karantiini 14 päevaks ning teen viie päeva pärast uue testi.”

Iseloomulik on siiski see, et härdameelse vabandava teksti kirjutas Djokovic alles siis, kui oli ka ise haigestunud, ehkki temalt oodati seda juba varem.

Mis on antud juhtumist peamine oht tennisele ja kogu spordile? Ikka see, et taas hakatakse võistlustesse suhtuma ettevaatlikumalt ja uusi ärajäämisi või kalendri edasilükkamisi võib tulla. Aga tingimate ei pea tulema – seda enam, et Aadria tuuri esimene etapp korraldati igasuguseid turvareegleid eirates, aga teistel koroonaviiruse aegsetel võistlustel on vajalikke meetmeid seni rakendatud ning seal pole halbu tagajärgi olnud.

scroll to top
Inline
Inline