fbpx
Close

Valitsus ei võtnud WTA turniiri rahastamise teemat päevakorda

– Eesti Vabariigi Valitsus ei võtnud WTA turniiri teemat isegi arutlusele / Foto: Pixabay

Täna oli õhkõrn lootus, et Eesti Vabariigi Valitsus võtab oma erakorralisel istungil päevakorda ka Eestile pakutud WTA turniiri rahastamise küsimuse. Paraku läks teisiti.

Riigihalduse minister Jaak Aab tegi valituse istungil ettepaneku lülitada päevakorda WTA turniiri rahastamise küsimus, ent päevakorda seda siiski ei võetud. Keskerakond toetas ideed, Reformierakond, kelle käes on Valitsuses jämedam ots, ei andnud oma toetust. Arusaadav, et WTA turniiri korraldamise võimalus kerkis esile ootamatult, ent see pole Tennisneti arvates argument. Ka Eesti Tennise Liidul oli keeruline olukord ajaraamide tõttu, mille pärast otsitigi kõige kiiremaid lahendusi. Taustatööd tehti selle nimel palju. Küsimus on ju palju laiem, mitte pelgalt rahas. Niisama selliseid ettepanekuid üks mõjuvõimsamaid spordiorganisatsioone kellegile ei tee. See tähendab, et Eesti tennis on end maailmas tõestanud ja meie organiseerimisvõimet usaldatakse. Nüüd jääb ainult veel loota, et WTA ettepanek ei mattu sellise otsuse tõttu tolmukorra alla ning selline võimalus avaneb tulevikus uuesti.

Eesti Tennise Liidu peasekretäri arvamusega saate tutvuda Delfi artiklis. Toome ära vaid ühe tema mõttetera; “Tühi tunne on sees. Tennise- ja spordiinimesena on kahju, et täna otsust ei sündinud või õigemini, et otsustati teistpidi. Kindlasti oleks see eesti spordile hea olnud.”

scroll to top