Vägev! Eesti tüdrukud võitsid Tennis Europe`i U12 1. kategooria paarismängu turniiri

– Nadezhda Morozova ja Kiira Pashkov / Foto: Erakogu

Läinud nädalal toimus Austrias, Kufsteinis Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniir Bambini Sparkasse Cup. Varem kokku neli 1. kategooria üksikmänguturniiri võitnud Kiira Paškov jõudis seekord poolfinaali, mis on samuti kõva saavutus. Koos Nadežda Morozovaga aga tulid Eesti noormängijad turniirivõitjateks! See oli hästi kokku mänginud paarile juba kolmas 1. kategooria turniiri esikoht.

Kui üksikmängu turniiri avaringis oli Kiira Paškov vaba, siis Nadežda Morozova läks esimeses voorus kokku Bulgaaria tüdruku Raya Kotsevaga. Eesti mängijal tuli hiljem veerandfinaali jõudnud Kotsevale 2:6, 2:6 alla vanduda.

Paškov alustas turniiri veenva teise ringi 6:1, 6:2 võiduga Saksamaa tütarlapse Katarina Reicherti üle. Ka järgmises kahes kohtumises oli meie U12 tüdrukute esinumbri ülekaal mäekõrgune. Noor tšehhitar Terezie Hrdlickova jäi Paškovile alla 0:6, 2:6 ning veerandfinaalis alistus Itaalia piiga Beatrice Barra 1:6, 1:6.

Poolfinaalis kohtus Paškov Aurelia Löhreriga Saksamaalt. Tasavägise kohtumise võitis Löhrer 7:6 (5), 6:4.

Paškov ütles Tennisnetile, et poolfinaalmatš ei tulnud päris nii hästi välja, kui oleks tahtnud. „Vastane oli väga visa ning stabiilne. Eksisin ise ka tavalisest rohkem. Kaotus oli küll valus, kuid samas õpetlik,“ lisas ta.

Paarismängus sujus Morozova/Paškov koostöö hiilgavalt. Avaringis olid meie tüdrukud vabad, kuid teises tegid tuule alla tugevatele Prantsusmaa tütarlastele Anna Bajen/Adele Lenglet 6:2, 6:1. Veerandfinaalis anti Slovakkia/Horvaatia paarile Karolina Bachanova/Lucija Cerovic vaid üks geim rohkem 6:3, 6:1. Poolfinaalis sai Eesti paar samuti hõlpsalt jagu Hispaania/Venemaa duetist Isabella Pulido Moreno/Sofia Põžjanova 6:2, 6:1. Finaalis Rumeenia duo Veronika Cervac/Medeea Alessia Farestani vastu oli mängu rohkem, kuid paremas paaris ja võitjas kahtlust ei tekkinud. Eesti noormängijad said vastastest 6:4, 6:3 jagu ning said oma kolmanda paarismänguturniirivõidu. Vägev!