US Openi kuues päev: peamised soosikud said edasi, väiksemaid üllatusi oli

Alex De Minaur. / Foto: AFP/Scanpix

Kõik need tennisistid, keda on US Openil ennustatud paremate sekka, said laupäeval enamasti kindlate võitudega 1/8 finaali, kuid väiksemat sorti üllatusi ikkagi nähti.

Kui alustada meeste üksikmängust, siis viis asetatud tennisisti said ikka väga kerge päeva. Andrei Rublev (Venemaa, 10) loovutas ainult neli, Felix Auger-Aliassime (Kanada, 15) viis ja Daniil Medvedev (Venemaa, 3) kaheksa geimi. Kuid ühelgi neist ei olnud ka ohtlikku vastast, pigem oli tegemist täiesti seaduspäraste tulemustega. Kuigi palju rohkem ei pidanud pingutama ka Matteo Berrettini (Itaalia, 6), kes alistas Casper Ruudi (Norra, 30) 6:4, 6:4, 6:2. Ühtki pallingugeimi Berrettini ei loovutanud.

Teel kindla võiduni oli ka teisena asetatud Dominic Thiem (Austria), kes US Openi 2014. aasta tšempioni Marin Cilici (Horvaatia, 31) vastu võitis kaks esimest setti 6:2. Kolmandas tegi aga ainsa murde Cilic, kuid see ei tähendanud mängus pööret. Thiem võitis 6:2, 6:2, 3:6, 6:3.

Venemaa meeste päev ei olnud siiski täiuslik, sest Karen Hatšanov (11) kaotas väga muutliku iseloomuga mängus Alex De Minaurile (Austraalia, 21) 4:6, 6:0, 6:4, 3:6, 1:6. De Minaur oli avasetis ees 5:2, kui initsiatiiv läks üle võimsamalt mänginud Hatšanovile. Esimese seti edu austraallane veel hoidis tänu murdele seisul 5:4, aga siis kaotas kaheksa geimi järjest. Seejärel mäng võrdsustus, mis tähendas, et kolmandas setis Hatšanov hoidis kahegeimilist edu, aga kolmanda seti algul De Minaur murdis ja sealt alanud murrang oli lõplik. Mõnevõrra üllatav oli, et De Minaur lõi rohkem ässasid (8:6) ja ka winner‘eid (42:32).

Kui Hatšanovi kaotus oli väike üllatus, siis ehk pisut suurem oli Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 8) allajäämine Vasek Pospisilile (Kanada) 5:7, 6:2, 6:4, 6:3, 6:2. Selles tulemuses võib näha üsna selget analoogiat De Minauri ja Hatšanovi mänguga. Maailma 94. reket Pospisil on nüüd järjest välja lülitanud eelmise nädala Cincinnati turniiri finalisti (Milos Raonic) ja poolfinalisti (Bautista Agut). De Minaur ja Pospisil kohtuvad 1/8 finaalis omavahel, seega pääseb üks neist veerandfinaali.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängu 3. ringi mängus möödusid sarnaselt – oli paar üllatust, aga tabeli alumise poole kaks peamist favoriiti, ameeriklannad Sofia Kenin (2) ja Serena Williams (3) jätkavad. Kui alustada soosikutest, siis Kenini võit Ons Jabeuri (Tuneesia, 27) üle ei olnud numbriliselt kindel, aga Kenin kontrollis mängu. Isegi esimese seti tie-break’is tal rasket seisu ei tekkinud ja Kenin võitis 7:4. Teises setis oli Kenin kahel korral murdega ees ja teine edu jäi püsima – 7:6, 6:3. Huvitav on siiski fakt, et Jabeur lõi 10 ässa, aga Kenin mitte ühtki. Samamoodi võib öelda Serena kohta. Ta küll kaotas seti kaasmaalanna Sloane Stephensile (26), aga tulemus 2:6, 6:2, 6:2 näitab, et kaotuseohtu Williamsil polnud.

Kui aga meeste puhul rääkisime, et venelastel jäi täiuslikust päevast üks võit puudu, siis sama juhtus ameeriklannadega. Madison Keys (7) pidi seisul 6:7, 2:3 andma vigastuse tõttu loobumisvõidu Alize Cornet’le (Prantsusmaa). Suurim üllatus oli aga Tsvetana Pironkova (Bulgaaria) 6:4, 6:1 võit Donna Vekici (Horvaatia, 18) üle. Pironkova lõpetas pärast teise seti avageimi kaotust mängu nii, et viimases kuues geimis loovutas ainult kaheksa punkti. Pironkova naasis pärast kolmeaastast võistluspausi, kuid praegu 32-aastane tennisist ei olnud ju oma varasema karjääri jooksul nii tugev (parim edetabelikoht 31.), et peaks tagasi tulles kohe slämmiturniiri 1/8 finaali jõudma. Ja võib üsna tõenäoliselt jõuda ka veerandfinaali, sest tema vastane on Cornet.

Oli ka üks dramaatiline pääsemine. Karolina Muchova (Tšehhi, 20) oli Sorana Cirstea vastu otsustavas setis taga 3:5 ning tie-break’is 0:4 ja 3:6, kuid tšehhitar päästis kolm matšpalli ja võitis 6:3, 2:6, 7:6.