fbpx
Close

US Openi korraldajad ei soovi turniiri pidada pealtvaatajateta

Mulluse US Openi finalistid Rafael Nadal (vasakul) ja Daniil Medvedev. / Foto: AFP/Scanpix

US Openi korraldajad on teatanud, et teevad turniiri toimumise või mittetoimumise kohta otsuse juunikuus, aga püüavad vältida mängimist tühjade tribüünide ees.

New Yorgis on koroonaviirusesse surnud üle 10 000 inimese ja olukord suurlinnas on jätkuvalt kriitiline, mistõttu eriolukorrast tingitud piirangud kestavad vähemalt 15. maini. Samal ajal oli US Openil eelmisel hooajal ligi 750 000 pealtvaatajat, kes nüüd võivad jääda turniirist ilma. “Me ei välista praegu ühtki võimalust, aga mängimine tühjade tribüünide ees on vähe tõenäoline variant,” ütles USTA (USA tenniseliit) tegevjuht Mike Dowse BBC vahendusel. “Selline otsus ei lähe kokku tennise kui spordiala vaimuga. Alles siis, kui arstidest eksperdid ütlevad, et see on ainus võimalus turniiri läbiviimiseks, hakkame seda varianti kaaluma.”

Isegi kui turniir peetakse nö kinniste uste taga, peab staadionil viibima ikkagi vähemalt paar tuhat inimest, kelle seas mängijad, nende tiimid, kohtunikud, abipersonal ja teleülekande tegijad.

Üks võimalik otsus, mis juunis tehakse, on ka turniiri edasilükkamine hilissügisele. Kui paika jäävad Prantsusmaa lahtiste uued kuupäevad 20. september kuni 4. oktoober, siis võib US Open kõige varem alata 11. oktoobrist. New Yorgis läheb hilissügisel külmaks suhteliselt kiiresti ning ilma poolest on oktoober ilmselt viimane kuu (päevane keskmine +18 ja öösel +10), kus seal veel väljas tennist mängida saab. “Igal juhul on meil rohkem vedanud, et oleme aasta neljas slämmiturniir. Aeg töötab meie kasuks,” ütles Dowse.

Juunikuus tuleb kokku komisjon, kuhu kuulub ka palju erinevaid arste ja siis tehakse otsus spetsialistide nõuannetest lähtudes. “Tähtsaim on ikkagi mängijate, pealtvaatajate ja muu personali tervis. Meil peab olema piisavalt palju informatsiooni, et saame ohutult turniiri läbi viia,” ütles Dowse.

Praegu on US Openi toimumispaigas, mis kannab nime Billie Jean King National Tennis Center, ajutine haigla 450 voodikohaga. Selleks kasutatakse keskuse peahoonet, kuid oma funktsioon on ka väljakutel, millest on saanud toidujaotuskeskus. Sinna tuuakse 25 000 lõunasööki nii meedikutele ja haigetele kui ka koolilõunast ilma jäänud lastele.

scroll to top