fbpx
Close

Austraalia tennisist raske haiguse küüsis: hingamine lakkas magamise ajal

Thanasi Kokkinakkis. / Foto: AFP/Scanpix

24-aastane Austraalia tennisist Thanasi Kokkinakis, keda noorteklassis peeti sama andekaks kui temast aasta vanemat (saab nädala pärast 25) Nick Kyrgiost, vaevles aasta algul raske haiguse küüsis.

“Mulle öeldi, et mu hingamine lakkas magamise ajal, sest kurk oli sedavõrd üles paistetanud,” rääkis Kokkinakis, kellel diagnoositi raskekujuline mononukleoos. Algul oli kirjas, et Kokkinakis ei mänginud kodusel Australian Openil isiklikel põhjustel, aga tegelikult viidi ta kahel korral haiglasse.

Hingamisraskused tekkisid noormehel kahe hooaja vahelise pausi perioodil. “Algul arvasin, et see on tingitud Austraalia metsatulekahjude suitsust, aga mul tekkis ka palavik ja kurk läks paksuks. Higistamisest vahetasin päevas neli-viis korda särki,” meenutas tennisist. “Kui jõudsin uuesti koju Adelaide’i, tundsin end füüsiliselt tervena, aga ei saanud kurgu tõttu süüa. See oli väga masendav.”

Kokkinakis on juunioride suure slämmi turniiride kahekordne finalist ja kerkis 2015. aastal veidi pärast 19. sünnipäeva maailma esisajasse, kuid edaspidi on tal olnud probleeme vigastuste ja haigustega. Nüüd on tema saavutuste nimekirjas vaid kolm võitu Challenger-turniiridel ja üks ATP 250 turniiri finaal. Edetabelis on Kokkinakis langenud 237. kohale.

Kuid seoses haigusega on ka hea uudis: Patrick McEnroe on täielikult paranenud koroonaviirusest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top