fbpx
Close
PAF.ee

Üllatus: Kaia Kanepi mängib 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril Tšehhis

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 105.) on esimesena asetatud Milovices (Tšehhi) 15 000 USD auhinnafondiga turniiril.

Tennisnet juba kirjutas sellest, et tänu edetabeli teise saja alguses olnud mängijate aktiivsele osavõtule erinevatest ITF-i turniiridest ja WTA Challengeridest langes Kaia maailma edetabelis 105. kohale, mis ei pruugi tagada pääset Australian Openi põhitabelisse.

Võiks naljaga pooleks öelda, et järsku luges ka Kanepi ise seda uudist, aga igatahes otsustas ta kasutada viimast võimalust enne 2. detsembrit, mil pannakse paika otse Australian Openi põhiturniirile pääsejad. 15 000-dollariline turniir ei anna küll palju punkte, ent edetabelis on Kaia ees kolm mängijat 2-3 punkti kaugusel, nii piisab eestlannale pääsust poolfinaali, et saada vajalikud punktid järgmiseks nädalaks ja tõusta WTA edetabelis 102. kohale. Kui Kaia poleks langenud 105ndaks, polnuks tal isegi õigust Milovices mängida, sest esisaja tennisistid ei tohi 15-tuhandelisel turniiril osaleda.

Kanepi esimene vastane on 16-aastane tšehhitar Darja Vidmanova (1228.), kes pääses põhitabelisse tänu kõrgele kohale (60.) juunioride edetabelis. Võib eeldada, et Vidmanova on märksa tugevam, kui tema 1228. koht eeldab, aga muidugi mitte Kanepi tasemel mängija. Turniir on sedavõrd nõrk, et teisena asetatud Johana Markova (Tšehhi) asub WTA edetabelis alles 416. kohal.

Kanepi alustab turniiri kolmapäeval.

scroll to top