fbpx
Close

Hispaania võitis Davise karika

Hispaania koondis juubeldab, käed püsti on esireket Rafael Nadalil. / Foto: EPA/Scanpix

Esimest korda uue formaadiga mängitud Davis Cupi Maailmaliiga turniiril sai esikoha Hispaania, keda toetasid ka Madridi koduseinad.

Ilmselt olnuks Hispaania nii või naa favoriit, sest praeguse seisuga on ta ainus riik, kellel kaks mängijat maailma esikümnes. Kui oleks matše mängitud tavapäraselt viiest parem, võinuks hispaanlaste soosikuseisus olla isegi ilmsem, aga kolmemängulistes matšides on üllatused kergemad tulema.

Finaalis alistas Hispaania tubli üllatusmeeskonna Kanada, kes esimest korda alles finaalis pani teise reketi kohal välja viimasel ajal vigastustega võidelnud Felix Auger-Aliassime’i (ATP 21.). Kuid Hispaanial naasis Roberto Bautista Agut (9.), kes oli isa surma tõttu vahepeal turniirilt lahkunud. Ning Bautista Agut suutiski olulise kohtumise võita 7:6, 6:3. Eelnevates matšides oli just teine number Hispaanial enamasti kaotanud (4st 3), nende hulgas ka Bautista Agut ise alagrupiturniiril venelasele Andrei Rublevile (23.).

Teiste reketite kohtumise avasetis oli vaid üks murdepall Auger-Aliassime’il, kes aga seda seisul 4:3, 40:30 ei realiseerinud. Tie-break’is võitis Bautista Agut seisult 2:3 viis punkti järjest. Teises setis läks hispaanlane ette 3:0, kuid Auger-Aliassime vastas murdega. Ent seisul 3:2 murdis Bautista Agut uuesti ja see oli ka otsustav. Viimasel ajal vähe mängupraktikat saanud kanadalane oli serviga hädas – ta tegi kuus topeltviga ja lõi esimest servi sisse vaid 53% (Bautista Agut 72%). Ning kuigi mõlemad võitsid esimeselt pallingult võrdselt 78% punktidest, tähendas see edu hispaanlasele, sest tema lõi ju esimesi serve vastasest rohkem.

Raske oli uskuda, et Denis Shapovalovil (15.) õnnestub seisu maailma esireketi Rafael Nadali vastu viigistada. Shapovalov oli ka seni kaasa teinud kõikides kohtumistes, kuid Nadal alagrupiturniiril siiski ühes paarismängus ei osalenud. Kergelt Nadalile see võit ei tulnud, aga 6:3, 7:6 kindlustas Hispaaniale karikavõidu. Piisas ühest murdest ja tie-break’i võidust, sest Shapovalovil oli mängu jooksul vaid üks murdepall, mida ta ei kasutanud. Tie-breakis päästis Shapovalov seisul 4:6, kaks matšpalli, aga kaotas ikkagi 7:9. Paarismäng otsustati mitte pidada, nii jäi finaali tulemuseks 2:0.

Hispaania võitis Davise karika kuuendat korda, varasemad esikohad tulid aastatel 2000, 2004, 2008, 2009 ja 2011. Koos tänavusega viis korda on karikavõidus osalenud Nadal, ehkki 2008. aastal ta finaalis vigastuse tõttu ei mänginud. Praegustest võistkonna liikmetest oli varem karika võitnud tiimi kuulunud ka Feliciano Lopez, aga Bautista Agut, Pablo Carreno Busta ja Marcel Granollers olid uued võitjad.

Juba on selgunud ka 2020. aasta turniiri esimesed kuus osalist. Neli poolfinalisti ehk Hispaania, Kanada, Venemaa ja Suurbritannia pääsesid sinna automaatselt, kuid ITF ja korraldava riigi ehk Hispaania esindajad valisid koos kaks wild card’i ehk vabapääsme omanikku, kelleks said Serbia ja Prantsusmaa. Neist prantslased küll tänavu kaheksa hulka ei pääsenud, ent nad olid võitjad aastal 2017 ja finalistid mullu. Serbia jäi aga poolfinaalist välja kõige napimalt, kui kaotas paarismängu matšpallidelt Venemaale.

Ülejäänud 12 osalevat riiki selguvad veebruarikuistes üleminekumängudes, mille paarid on samuti loositud. Kohtuvad Horvaatia – Pakistan/India (siin on veel võitja selgumata), Ungari – Belgia, Kolumbia – Argentiina, USA – Usbekistan, Austraalia – Brasiilia, Itaalia – Lõuna-Korea, Saksamaa – Valgevene, Kasahstan – Holland, Slovakkia – Tšehhi, Austria – Uruguai, Jaapan – Ekuador ja Rootsi – Tšiili. Igas paaris on kodumeeskond märgitud esimesena.

scroll to top