fbpx
Close

Tutvu spordivaldkonna abipaketi tingimuste ja tähtaegadega

– Rahaline abipakett / Foto: Pixabay

Koroonaviiruse teise laine abipakett kultuuri- ja spordivaldkonnale EV Kultuuriministeeriumi poolt moodustab kokku ligi 6,7 miljonit eurot. Mahukam osa paketist puudutab Harju- ja Ida-Virumaad. Kellel huvi saavad allpool tutvuda tingimuste ja oluliste kuupäevadega. Soovitame just kuupäevi jälgida, et mitte hilineda.

Toetused jõuavad ka spordivaldkonda. Taotlusvoorud hõlmavad saavutusspordi võistluste korraldamise, spordiobjektide ülalpidamise ning treenerite tööjõukulu. Kui saavutusspordi toetusi jagab Kultuuriministeerium, siis spordiobjekte ja treenereid puudutavate taotlusvoorudega tegeleb Spordikoolituse- ja Teabe SA (SKTSA). Spordiorganisatsioonidel on samuti võimalik taotleda toetust Töötukassa toetusmeetmest.

22. jaanuarist kuni 2. veebruarini saavad saavutusspordi võistluste korraldajad taotleda Kultuuriministeeriumilt erakorralist kriisiabi toetuste taotlemise e-keskkonna kaudu. Taotlusvoorust toetatakse Harjumaal ja Ida-Virumaal ajavahemikul 14. kuni 27. detsembrini 2020 ning mujal Eestis 14. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 ära jäänud või pealtvaatajateta toimunud võistluste ettevalmistamisel või läbiviimisel tekkinud vältimatuid kulutusi, mille katmiseks planeeritud tulud on kehtestatud piirangute tõttu oluliselt vähenenud. Saavutusspordi võistluste korraldamise toetust saavad taotleda rahvusliku olümpiakomitee liikmeskonda kuuluv spordialaliit või sportmängude täiskasvanute Eesti meistriliigas mängivat võistkonda esindav spordiklubi.  Lähemalt saab taotlusvooru tingimuste ja taotlemise kohta lugeda siit. Taotlusvoorust on raha eraldamiseks ette nähtud 160 000 eurot.

SKTSA avab 25. jaanuaril taotlusvooru sisespordiobjektide valdajate erakorraliseks toetamiseks, kuhu oodatakse avaldusi kuni 8. veebruarini. Toetust saab rakendada  Eesti Spordiregistrisse kantud 565 tingimustele vastava spordiobjekti ja nende 211 valdaja osas. Kriisiabi ei saa küsida kohaliku omavalitsuse või riigi valduses olevale spordiobjektile. Toetuse suurus on 1,6 eurot ruutmeetri kohta jäähallide ja siseujulate puhul ning 0,8 eurot ruutmeetri kohta ülejäänud spordiobjektide puhul. Harju maakonnas asuvate spordiobjektide puhul jagatakse ruutmeetri maksumus kahega. Taotlusvooru maht on 185 000 eurot. Toetust antakse Harjumaal ja Ida-Virumaal perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 27. detsembrini 2020 ja mujal Eestis perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 kehtinud piirangute leevendamiseks. Täpsem info taotlusvooru kohta on leitav siit ja taotlemine käib selle veebikeskkonna kaudu.

Spordiklubide, -koolide ja -alaliitude treenerite tööjõukulude osaliseks katmiseks on SKTSA avanud taotlusvooru sarnase põhimõtte alusel. Taotlusvoor on avatud 27. jaanuarist kuni 10. veebruarini ja toetust saavad küsida taotleja esindusõiguslikud isikud selleks loodud veebikeskkonna kaudu. Toetatakse noori juhendavaid treenereid ning erisus on tehtud Ida-Virumaa treeneritele, kelle puhul saavad toetust nii noorte kui täiskasvanute juhendajad. Taotlusvooru rahaline maht on 567 605 eurot ja toetuse maksimummäär treeneri kohta on 750 eurot. Toetust antakse Harjumaal ja Ida-Virumaal perioodil 12. detsembrist kuni 27. detsembrini 2020 ja mujal Eestis perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 kehtinud piirangute leevendamiseks. Täpsem info taotlusvoorus osalemise tingimuste kohta on siin. Noortele trenne pakkuvatel spordiorganisatsioonidel on võimalik toetust taotleda ka Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisimeetme kaudu kuni 29. jaanuarini 2021.

scroll to top