fbpx
Close

Kaks Venemaa naistennisisti said eluaegse võistluskeelu

– Raha / Foto: Pixabay

Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon (ITF) määras eluaegse võistluskeelu Venemaa tennisistidele Sofia Dmitrijevale ja Alija Merdejevale kokkuleppemängude eest.

Kokkuleppemängudega tegeleb TIU ehk Tennis Integrity Unit, mis tõlkes võiks tähendada tennise terviklikkuse üksust. Venemaa tuntud treener Šamil Tarpištšev kommenteeris omade diskvalifitseerimist vaoshoitult ja leidis selle olevat põhjendatud. “ITF võitleb väga karmilt kokkuleppemängudega ja nii karmi karistuse nad ei saanud mitte ainult selle eest, et osalesid pettuses, vaid peamiselt TIU-ga koostööst keeldumise tõttu,” selgitas Tarpištšev ja lisas: “Selline probleem on tennises olnud kaua ja mitte ainult Venemaal. Diskvalifitseeritud on itaallasi, argentiinlasi ja paljusid teisi, meie ei ole esimesed ega viimased.”

Peab lisama, et maailma tennise mõistes ei olnud Dmitrijeva ega Merdejeva mingilgi viisil silmapaistvad mängijad. Dmitrijeva on napilt kuulunud WTA TOP1000 sekka (parim koht 928.), aga Merdejeva pole isegi esituhandesse jõudnud. Eks sellisel tasemel ongi kokkuleppemängudele minek ahvatlev, sest tennisest saadav auhinnaraha pole äraelamiseks piisav.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top