fbpx
Close

Kahe kuuga on kogutud ligi 10 000 tennisepalli

“Pall pole prügi” on kahe kuuga kogunud ligi 10 000 tennisepalli. See on rohkem kui pool tonni ja eesmärgiks on juuni alguseks koguda 20 000 palli. 

Kaks kuud tagasi alustas tenniseklubi Reval Ladies koostöös Eesti Tennise Liidu ja Rohetiigriga projekti „Pall pole prügi!“. Projekti eesmärgiks on teadvustada tennisepallide keskkonnakahjulikkust ja leida võimalusi nende  taaskasutamiseks. Vaatamata sellele, et tennisekeskused olid pikalt suletud harrastajatele, pole eesmärk 20 000 palli muutnud.

Üleskutsele leida erinevaid lahendusi tennisepallide taaskasutamiseks, oleme saanud palju põnevaid ettepanekuid ja uudseid ideid ning seda Eestist Taanini. Jätkame lahenduste otsimist, et leida jätkusuutlikke ümbertöötlemise ideid ja kaasates parimaid kohalikke teadmisi materjalide arendusest. 

Juba kokku kogutud palle oleme jaganud taaskasutuseks välja erinevatele huvilistele. Nende hulgas on olnud nii laste ja noorte tennisekoole, kellel on jäänud puudu treeningpallidest, kui ka lemmikloomade/loomapidamisega tegelejaid, kus pallid on leidnud taaskasutust kitsedest püütonini. 

Pallide kogumiskonteinerid on paigaldatud 19 suuremasse tennisekeskusesse üle Eesti – Tallinnas, Harjumaal, Tartus, Pärnus, Viljandis, Narvas ja Kuressaares. Kuna huvi on olnud suur ka väiksemate tennisekeskuste poolt, siis oleme koos leidnud lahendusi, et kasutatud pallid sealtki leiaksid oma tee taaskasutusse. 

„Pall pole prügi“ eesmärgiks on aasta lõpuks leida partnerid, kes suudavad tagada tennisepallidele jätkusuutlikku taaskasutust üle Eesti. Ideaalis jõuavad kõik tennisepallid ka peale mitmekordset kasutust nii tenniseväljakutel kui muudes valdkondades tee toorainena ettevõteteni, kes materjali ümber töödeldes need lõplikult ära kasutavad. Juuni alguseks on eesmärgiks kokku koguda 20 000 palli ning nii saame hinnata üldist pallide kogust, mida on võimalik taaskasutusse suunata.

Kutsume üles kõiki huvilisi jagame pallide taaskasutamise kohta ettepanekuid, ideid ja pilte meie kodulehel oleva kirjakasti kaudu. Tennisemängijatele aga tuletame meelde, et kogudes kasutatud pallid spetsiaalsesse kogumiskonteinerisse, saab olla kindel nende keskkonnasõbralikus taaskasutuses.

„Pall pole prügi!“ tegemiste kohta leiab täiendavat infot lehelt pallpoleprugi.revalladies.ee ja jälgides meid Facebookis ja Instagramis.

Küsimuste korral pöörduge julgelt!

Marika Maidla
„Pall pole prügi!“ projektijuht
MaidlaMarika@gmail.com   tel: 501 5215

scroll to top