Tubli! Elena Malõgina püüab homme oma teist ITF turniirivõitu üksikmängus!

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Suurepärane! Elena Malõgina suutis end taas murda ITF-i turniiri finaali. Seega püüab Malõgina Jablonecis (Tšehhimaa) oma karjääri teist turniirivõitu. Kuu aega tagasi sai ta sellega teatavasti hakkama Pärnu Paf Openil.

Poolfinaalis kohtus neljandana asetatud Elena Malõgina (WTA 631.) oma paarismängupartneri Ange Oby Kajuruga (WTA 722., 8). Kajuru oli sel aastal nagu Malõginagi võitnud ühe ITF-i turniiri, täpsemalt Olomoucis. Tegemist oli esimese nendevahelise mänguga.

Esimene sett ei alanud Malõginale kõige paremini. Ta jäi kiirelt 0:2 taha. Õnneks ei kestnud Malõgina ebakindlus kaua, ta murdis kohe vastase servi tagasi ja nii liiguti servi hoides 4:4-ni. Seejärel Malõginalt servimurre ja seti viimane geim oli vormistamise küsimus – 6:4 sett talle.

Teine sett algas kohe ülipika geimiga, kus Malõgina omas kokku neli murdepalli, kuid geimi ei õnnestunud enda kasuks pöörata. Peale mängu pikimat geimi hoiti vastastikku pallingut ning jõuti seisuni 5:5. Analoogselt avasetile tegi Malõgina tähtsa servimurde just sel hetkel. Seekord realiseerus see teiselt murdepallilt. Sellega jaapanlanna murdus ja Malõgina viis matši võiduka lõpuni – 6:4 7:5. Kokku 131-st mängitud punktist võitis Malõgina 71.

Matši statistikat (Malõgina näitajad eespool): ässad 1-2, topeltvead 0-1, 1.servi õnnestumise protsent 63%-66%, 1.servilt võidetud punktid 81%-59%, 2.servilt võidetud punktid 62%-64%, murdepallide realiseerimine 3/9-1/1.

Paarismängus jõudis Malõgina Oby Ange Kajuruga samuti finaali. Poolfinaalis alistati dramaatilises matšis kohalik paar Katerina Mandelikova/Kristyna Tomajkova 2:6 6:1 14:12. Finaalis ollakse vastamisi esimesena asetatud paariga Jana Jablonovska (Slovakkia)/Nikola Tomanova (Tšehhi).