Õnnitlused! Elena Malõgina võitis oma teise ITF turniiri!

– Elena Malõgina Pärnus oma esimese ITF turniiri võidukarikaga. Nüüd lisandus sellele ka esikoht Jabloneci turniiril / Foto: Toomas Kuum

Jabloneci ITF turniiri finaalis tuli täna enne lõunat platsile Elena Malõgina, et püüda oma teist ITF turniirivõitu. 15,000 USD auhinnafondiga turniir Tšehhimaal on sama väärtusega nagu Pärnu Paf Openi turniir novembri alguses, mille Malõgina võitis.

Võrreldes Pärnu Paf Openiga liikus neljandana asetatud 19-aastane Elena Malõgina (WTA 631.) Jablonecis finaali kindlamate võitudega. Finaalis tuli talle vastu tšehhitar Miriam Kolodziejova (WTA 1102.), kelle senine kõrgeim koht maailma edetabelis on olnud 256. Kui Malõgina kontos oli seni üks esikoht ITF turniiridel, siis kolm aastat vanem Kolodziejova oli võidutsenud kokku juba viiel turniiril, millest kolm mängiti liivaväljakutel. Viimane esikoht pärines 2018. aastast 25,000 USD auhinnafondiga turniirilt Klostersis. Huvitav on veel fakt, et 2017. aastal toimus üks võidetud turniiridest just Jablonecis ehk samas paigas, kus ka tänane finaal.

Eilses poolfinaalis alistas Malõgina teatavasti oma paarismängupartneri Ange Oby Kajuru (Jaapan, WTA 722.) 6:4 7:5 ja Kolodziejova Veronika Pepelyaeva (Venemaa, WTA 1226.) 6:2 6:4.

Finaali esimeses setis jäi Malõgina analoogselt eilsele poolfinaalile kohe taha 0:2, ent suutis taas esimesest ehmatusest üle saada ja peagi olid tablool viiginumbrid 3:3. Ette rutates olgu öeldud, et Kolodziejovale oligi realiseeritud murdepall kohtumise teises geimis ainsaks murdepalliks avasetis. Järgmises geimis murdis Malõgina vastase servi ja oma servi hoidmine edaspidi tagas setivõidu 6:4. Üldjoontes oli mõlema tennisisti statistika sarnane, ent murdepalle suutis Malõgina teenida rohkem – kokku kuus. Kokku võitis Malõgina esimeses setis 70-st punktist 36.

Tasavägine teine sett algas vastupidiselt esimesele edukamalt Malõginale, kes asus murdega ette 2:0. Ja kuigi see edu kohe ka sulas, suutis Eesti tennisisist taas servimurdega ette minna 3:2. Sellest paraku ei piisanud, mõne minuti pärast leidis Malõgina end tagaajaja rollis – 3:4. Siin läks korra põlema ohutuli, Malõgina päästis murdepalli ja viigistas seisu 4:4-le. Analoogne olukord kordus järgmises geimis juba tšehhitari poolel, ent ka temagi tuli kriitilisest olukorrast välja. See oli ka mängu pikim geim. Kuid Malõgina oli antud turniiril (samuti Pärnu Paf Openil) mitmeid kordi näidanud sitkust ja head närvi just settide lõppfaasis. Nii ka nüüd. See, mis jäi realiseerimata seisul 4:4, sai tehtud seisul 5:5. Viimases geimis ei andnud Malõgina initsiatiivi ära ja teine sett talle 7:5. Seega kogu mängu võidunumbriteks kujunesid 6:4 7:5. Kui esimeses setis võitis Malõgina kõikidest punktidest vastasest vaid kaks punkti rohkem, siis teises setis oli vahe veidi suurem – neli. Teises setis paranes Malõginal palling, kusjuures esimese servi õnnestumise protsent küündis 81%-le! Mitte eriti võimsa pallinguga Malõgina suutis hoida tšehhitari paraja surve all, see oligi peamine servimisel. Suurim vahe tuli sisse teise servi efektiivsuses ja tõrjemängus, mida kirjeldab ilmekalt Malõgina tohutu ülekaalu teiselt servilt võidetud punktides, vastavalt 71% ja 29%.

Toome ära ka kogu mängu statistika (Malõgina näitajad enne): ässad 0-3, topeltvead 2-3, 1.servi õnnestumise protsent 71% – 59%, 1.servilt võidetud punktid 62% – 65%, 2.servilt teiselt servilt võidetud punktid 56% – 37%, murdepallid realiseerimine 5/12 – 3/6, võidetud punktid 81 – 75.

Lühikese aja jooksul siis teine ITF-i turniiri võit Elena Malõginale. See näitab juba selgelt, et Malõgina on tõusnud elu parimasse vormi ja Pärnu turniiri võitmine ning mitmed finaalidesse jõudmised pole juhuslikud.

Paarismängus jäi Malõginal koos mängupartneri Kajuruga esikohast napilt puudu. Finaalis kaotati Jana Jablonovska (Slovakkia)/Nikola Tomanovale (Tšehhimaa) tulemusega 6:7(4) 7:5 4:10.