Elena Malõgina purustas oma vastase ja jõudis Jablonecis poolfinaali!

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Viimastel kuudel heasse mänguvormi tõusnud Elena Malõgina jätkab ilusate esitustega ITF 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Jablonecis (Tšehhimaa).

Üksikmängu veerandfinaalis kohtus Elena Malõgina (WTA 631., neljas asetus) kohaliku tennisisti Nikola Tomanovaga (WTA 716.). Neli aastat vanem Tomanova (7 asetus) on senise karjääri jooksul võitnud nagu Malõginagi ühe ITF-i turniiri. Malõgina võit pärineb Pärnu Paf Openilt, Tomanova oma aga eelmisel aastal Monastirist. Omavahel pole varem kohtutud.

Arvestades kõiki näitajaid enne mängu, võis eeldada tasavägist vastasseisu, ent läks teisiti. Malõgina ülekaal oli ilmselge ja seda tähistasid ühepoolsed võidunumbrid 6:0 6:2. Mängu 90-st punktist võitis Eesti tennisist koguni 59 punkti ja 9-st murdepallist õnnestus tal realiseerida kuus. Vastasel oli kasutada viis murdepalli, millest sai realiseeritud vaid üks.

Muu statistika (Malõgina näitajad enne): ässad 3-0, topeltvead 2-0, 1.servi õnnestumise protsent 66%-70%, 1.servilt võidetud punktid 79%-48%, 2.servilt võidetud punktid 41%-17%.

Poolfinaalis hakkab Malõgina püüdma finaalikohta oma paarismängupartneri Ange Oby Kajuru (WTA 722., kaheksas asetus) vastu. Kajuru on sel aastal samuti võitnud ühe ITF-i turniiri, täpsemalt Olomoucis (liivaväljakud). See saab olema nende vahel esimene mäng. Veerandfinaalis pidi Kajuru Malõginast rohkem vaeva nägema. Teisena asetatud Barbora Miklova (Tšehhi, WTA ) sai alistatud kolmes setis 6:2 3:6 6:2.

Paarismängus koos Oby Ange Kajuruga kolmandat asetust omava Malõgina poolfinaali kohtumine pole veel alanud. Vastu astub Tšehhi paar Katerina Mandelikova/Kristyna Tomajkova.