fbpx
Close

Treener Taavi Tuisk Tennis Europe`i U12 festivalist: nägin ära, millega on vaja tööd teha

– Treener Taavi Tuisk / Foto: Erakogu

Ainsana Eestist U12 Tennis Europe`i Festivalile kutsutud tennisepiiga Kiira Paškoviga viibis Mallorcal kaasas tema treener Taavi Tuisk. Seitse päeva Rafael Nadali akadeemias andsid nii lastele kui treeneritele Tuisu sõnul vägeva elamuse ja hindamatu kogemuse.

Kutse Mallorcale olid saanud 32 tüdrukut ja 32 poissi üle Euroopa. Enamik U12 Tennis Europe`i 1. kategooria turniiride võitjaid kindlustasid automaatselt auväärse koha kutsutute hulgas. Paškov teenis aga Tennis Europe`i poolse kutse.

Kuna turniiril vahvalt mänginud Kiira Paškov jõudis paarismängus koos Soome tüdruku Milla Kotamäkiga laupäevasesse finaali, jäid Kiira Paškov ja Taavi Tuisk oma pärastlõunasele ajale planeeritud lennust maha.

„Jäime lennust maha, pidin asju ümber organiseerima, valisin koju tulekuks õhtuse lennu Mallorcalt Soome, peatusime Helsingis ja tagasi jõudsime pühapäeva keskpäeval.“

Tuisk rääkis, et lisaks võistlustele korraldati osavõtjatele kohtumine Rafael Nadali pikaaegse treeneri Tony Nadaliga, kes rääkis põgusalt Rafael Nadali juhendamisest ning kuidas Nadal 12-aastaselt trenni tegi ning mis 20-kordse slämmivõitja jaoks toona põhiline oli ja millistel turniiridel mängis.

„Laste jaoks oli palju üritusi, erinevad võistlused, näiteks pandi püsti jalkaturniir. Nadal Education Schooli raames tutvustati üldisemalt Tennis Europe`iga seonduvat, Rafael Nadali muuseumis peeti väike viktoriin, seal oli ka Academy Experience Room, kus sai simulatsioonimänge mängida.“

„Korraldus oli suurepärane. Kõik treenerid ja mängijad olid ühes hotellis, kuid mõnede mängijatega kaasas olnud lapsevanemaid sinna ei lubatud, nemad pidid endale ise ööbimise organiseerima.“

„Nii palju kui mina aru sain, siis Hispaanias olid kohal täielikud U12 tippude tipud üle Euroopa. Üks Bulgaaria tüdruk vist puudus. Üldine tase on ikkagi päris kõrge, eelkõige füüsilises plaanis jätsid lapsed võimsa mulje, võib olla ka, et on pisut ette arenenud, kui eestlastega võrrelda,“ sõnas Tuisk.

Eesti tüdruku finaali jõudmine sellise tasemega turniiril on kahtlematult kõva sõna.

Tuisk kiitis ka Kiira paarismängupartnerit Milla Kotamäki. „Soome tüdruk mängis väga korralikku tennist. Eesti/Soome paar klappis omavahel hästi,  Kiirale sobis paarismäng ka paremini, sest mängutempot kannatab ta ilusti.“

„Praegu jääb Kiira aasta vanematele Euroopa parematele alla aga just liikumise poolest, peamiselt on pisut vajaka stardikiirendusest,“ rääkis treener.

„Võtamegi plaani järgmisel aastal rohkem 1. kategooria turniire mängida. Sain suhteliselt hea pildi ette, millega on vaja tööd teha. Eestis sellist pilti ette ei saa. Just rahvusvahelistel turniiridel ja sellistes mängudes tuleb palju paremini esile, millega on vaja tööd teha. Läbi kaotuste õpib ikkagi rohkem, kui läbi võitude,“ oli Tuisk festivalil kogetuga rahul.

scroll to top