Anett Kontaveidil ei jäänud üle muud, kui imetleda Simona Halepi mängu

Anett Kontaveit Austraalias. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveidi karjääri esimene veerandfinaal lõppes kibedalt, kuid ta ei saa ka päris pead longu lasta, sest maailma neljas reket Simona Halep (Rumeenia) tegutses laitmatult ja kontrollis mängu algusest lõpuni. Ta võitis 53 minutit kestnud mängu 6:1, 6:1.

Kui kohtumine oli lõppenud, ütles ka Eurospordi kommentaator, et palju paremini kui Halep seekord, pole võimalik mängida. “Kontaveit püüdis nii nagu suutis, aga Halepil oli kõigele vastus,” leidis tenniseasjatundja. Ka Halep sõnas väljakuintervjuus, et mängis oma parimat tennist. “Teadsin, kuidas tema vastu peab mängima ja kõik tuli välja nii, nagu tahtsin,” ütles Halep.

Kuidas võinuks Anett Halepile vastu saada? Ainult nii, et ise poleks teinud ühtki viga. Või kui selline asi on tegelikult võimatu (sest isegi Halep tegi oma heast esitusest hoolimata 10 lihtviga), siis viinud vigade arvu miinimumini. Aga ka sel juhul tulnuks tõenäoliselt vastu võtta veidi soliidsemate numbritega kaotus.

Mängu kulgu iseloomustades võib siiski välja tuua kohtumise kolmanda geimi. Anett alustas servigeimi nulliga võitmisest, kuid seisul 1:1 oli tal pikaks veninud geimis kolm geimpalli, aga ta ei saanud sealt punkte kätte. Edasi veeres mäng juba allamäge, sest Halep sai oma kindluse kätte. Rumeenlanna oli ka servil efektiivsem ja mitte ainult – ta lõi ka viis ässa ja sai rohkemgi punkte Anetti sunnitud veast esimese pallingu tõrjel. Halep lõi esimest servi sisse 78% ning sellega ei lasknud vastasel üldse hingata.

Kontaveit ei löönud ässa ega teinud ka ühtki topeltviga. Tema 15 äralööki ja 15 lihtviga võiks piisata paljude vastaste alistamiseks, aga mitte Halepi. Ka 69% esimese servi õnnestumiprotsent polnud halb, aga Halep tõrjus sedavõrd hästi, et Anett võitis vaid 44% esimese servi punktidest. Ning ei saa öelda isegi seda, et Anett poleks võidelnud. Näiteks seisul 1:3 tuli ta välja 0:40 kaotusseisust ja lõpuks võitis Halep 11st murdepallist 5, mis ei olnud ju mingi masendav number. Anett teenis vaid ühe murdepalli.

Öelda nüüd, et sellise mänguga on Halep teel Australian Openi võidule, oleks siiski vara, sest me kõik teame, kuidas naiste tennises võivad jõudude vahekorrad üleöö muutuda. Halep ei pruugi enam homme olla sama, kes täna, aga kui keegi on maailma tennises hetkel piisavalt stabiilne, siis ainult tema ja maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia).