fbpx
Close

Tiitlikaitsja Wozniacki langes välja

Maria Šarapova (vasakul) alistas Caroline Wozniacki. / Foto: EPA/Scanpix

Eelmisel aastal Melbourne’is karjääri esimese suure slämmi turniiri võitnud Caroline Wozniacki (Taani, 3) kaotab hulga edetabelipunkte, sest täna jäi ta Australian Openil 4:6, 6:4, 3:6 alla Maria Šarapovale (Venemaa, 30).

Nagu arvata võiski, kujunes mäng peamiselt selliseks, et Šarapova ründas ja Wozniacki kaitses. Kahes esimeses setis murdis Wozniacki tänu oma visadusele üsna algul Šarapova pallingu, aga mõlemal korral vastas venelanna samaga. Kui esimeses setis viis Šarapova oma ründemängu võiduka lõpuni, siis teises suutis hoopis Wozniacki lõpus uue murde teha.

Poola päritolu taanlanna peamine lootus oli ajada punktid võimalikult pikaks, sest Šarapova liikumine ei ole nii hea kui temal. Kuid Wozniackil jäi seekord just otsustavas setis teravusest puudu. Ta on küll alati kaitsva iseloomuga tennisist, aga oskab vahest ka vastu nõelata. Täna see ei õnnestunud ning mängu tulemus sõltus ainult sellest, kas Šarapova suudab oma ründemängu stabiilselt heal tasemel hoida. Õnnestus!

WTA jooksvas edetabelis langes Wozniacki nüüd üheksandaks, kuid mõni mängija võib veel temast mööduda. Pole välistatud, et tänane tulemus kukutab mulluse võitja sootuks esikümnest välja.

Eesti tennisesõpradele kindlasti huvitav tulemus oli Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) kindel 6:0, 6:3 võit Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) üle. Kaks päeva tagasi nägime, kuidas Sasnovitš teravate tõrjete ja järjekindlate ründelöökidega murdis Anett Kontaveidi vastupanu, kuid täna oli valgevenelanna täiesti abitu. Pavljutšenkova mängis kavalalt, aga eelkõige oli Sasnovitšil kehv päev. Aga kui uskuda WTA tennisefoorumi kasutajate kommentaare, siis Sasnovitši puhul on see tavaline, et heale võidule järgneb vilets mäng.

Suurima üllatuse sepistas aga 17-aastane vene päritolu ameeriklanna Amanda Anisimova, kes lõi üht favoriiti Arina Sabalenkat (Valgevene, 11) 6:3, 6:2. Anisimova valitses kohtumist totaalselt, krosside ja pidevate suunamuutustega nullis ta Sabalenka võimsa ründemängu. Võiks öelda, et valgevenelanna sisuliselt ei saanudki rünnata, ta tegi ainult 12 äralööki (Anisimova 21). Kui enne turniiri küsisime kuuelt tenniseinimeselt, kes on naiste üksikmängu kaks peamist soosikut, siis neli vastajat mainis Sabalenkat, kas peamise või alternatiivse turniirivõitjana.

Kes mängu ei näinud, sellele võib jääda mõistatuseks, kuidas sai Sabalenka olla nii kehv, aga tal polnud lootustki. Teine sett võinuks lõppeda ka nulliga Anisimovale, sest kahes oma servigeimis, mis ta võitis, päästis Sabalenka kuus murdepalli.

Ettearvatult pääsesid kaheksandikfinaali Sloane Stephens (USA, 5) ja Ashleigh Barty (Austraalia, 15). Ei lasknud ennast üllatada ka Petra Kvitova (Tšehhi, 8), kes alistas Belinda Bencici (Šveits) 6:1, 6:4.

scroll to top