fbpx
Close

Federer ja Tsitsipas kohtuvad kaheksandikfinaalis

Roger Federer. / Foto: EPA/Scanpix

Australian Openi meeste üksikmängus selgus täna varahommikul esimene kaheksandikfinaalpaar ja selles on vastamisi vanameister ja uus tulija – Roger Federer (Šveits, 3) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 14).

Federeril ei ole seni tekkinud tiitli kaitsmisel suuri probleeme. Täna alistas ta 21-aastase ameeriklase Taylor Fritzi 6:2, 7:5, 6:2, kuid nüüd tuleb tal kohtuda järgmise NextGen (niisuguse lühendiga iseloomustab ATP 21-aastaseid ja nooremaid meetennisiste) mängijaga.

Tsitsipase puhul võis karta, et tal võib-olla ei jätku veel suure slämmi turniiri jaoks küpsust, sest ka mullusel tema jaoks väga heal hooajal tuelmused ikkag pisut kõikusid. Kuid kreeklane, kes võitis 2016. aastal koos Kenneth Raismaga Wimbledoni noorteturniiri paarismängus, on Austraalias elavate rahvuskaaslaste toel liikunud tabelise edasi veenvalt. Ta alistas täna Gruusia esireketi Nikoloz Basilašvili (19) 6:3, 3:6, 7:6, 6:4. Selle mängu otsustavad hetked leidsid aset kolmanda seti lõpus. Tsitsipas kaotas eduseisul 5:3 oma pallingu ja mängis tie-break’is 5:3 edu maha 5:6 kaotusseisuks, kuid päästis settpalli ja võitis 9:7.

Täna toimus ka kohtumine, kus asetamata mängija võitis asetatut, aga ometi polnud tulemus kaugeltki üllatuslik, sest Tomaš Berdych (Tšehhi) sai jagu Diego Schwartzmanist (Argentiina, 18) 5:7, 6:3, 7:5, 6:4. Tõesti, hetkel on Berdych maailma edetabelis 57., aga mängib kindlasti esikümne tasemel.

Õhtuste (kohaliku aja järgi) mängude sessioonil sündis ka üks väike üllatus, kui Roberto Bautista Agut (Hispaania, 22) alistas Karen Hatšanovi (Venemaa, 10) 6:4, 7:5, 6:4. Viimati oli Bautista Agut hädas austraallase John Millmaniga, aga Hatšanov oli eelmise hooaja lõpetanud Pariisi Mastersi võiduga. Kuid kaks kuud hiljem oli jõudude vahekord muutunud.

Küll aga ei lasknud ennast üllatada Rafael Nadal (Hispaania, 2), kes sai Austraalia esireketiks kerkinud Alex De Minaurist (27) 6:1, 6:2, 6:4. De Minaur on liikuv kaitsemängija, kes eelistab pikki pallivahetusi, aga täpselt see meeldib ka Nadalile. Kahe sarnase stiiliga mehe mängus oli Nadal selgelt võimsam ja efektiivsem.

scroll to top