Tiitlikaitsja langes Pariisis välja

Barbora Krejcikova mullu Suzanne Lengleni karikaga. / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel on naiste üksikmängu pooleteise päevaga välja langenud juba kolm esikümne mängijat, kelle sekka sattus täna ka mullune võitja Barbora Krejcikova (Tšehhi, 2).

Pooleteise päevaga sellepärast, et täna on veel paljud mängud ees. Igatahes on tabeli alumises pooles esikümnest alles vaid Maria Sakkari (Kreeka, 4) ja Anett Kontaveit (5.), kuid Eesti esireket ei ole oma avaringi mängu veel pidanud. Selle algus venib, sest Pariisis oli umbes kahetunnine vihmapaus.

Eilsetest üllatustest ei olnud paljude arvates üllatus Kaia Kanepi võit Garbine Muguruza (Hispaania, 10) üle, ent kahel liivaväljakute Masters-turniiril finaali jõudnud Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) langemine oli seda kindlasti. Ta jäi alla Magda Linettele (Poola) 6:3, 6:7, 5:7, kusjuures esimeses setis ei näidanud küll miski, et Jabeur võiks kaotada. Kuid Linette suutis mängu võrdsustada ja ootamatult ei olnud Jabeuril enam kõrgemat käiku, ka tema leivanumber tilkpallid ei tulnud kuidagi välja. Linette oli lõpus ka vaimselt kindlam.

Tänane mäng Krejcikova ja 19-aastase prantslanna Diane Parry (WTA 97.) oli veel rohkem kaheosaline kui eilne Jabeuri kohtumine, sest tuneeslanna hoidis teises-kolmandas setis vähemalt võrdsust. Täna läks aga Krejcikova kümne minutiga ette 4:0, punktid tol hetkel 16:2. Noor prantslanna oli närvis, et pidi peaväljakul suure publiku ees mängima. Seejärel läksid geimid tasavägisemaks, aga Krejcikova võitis need peale ühe ja juhtis 6:1, 2:0. Kui midagi enam kaotada polnud, hakkas noor Parry julgemalt mängima ja ootamatult vajus Krejcikova tavapärane täpne ja kontrollitud mäng kokku. Eriti hull oli teise seti lõpp, kus Parry võitis neli geimi seisuga 16:3 ehk peaaegu sama vahega kui tiitlikaitsja algul.

Otsustava seti eel võttis Krejcikova 9-minutilise pausi riiete vahetamiseks. See ei meeldinud Prantsusmaa publikule, kes hakkas tiitlikaitsjale vilistama. Mats Wilander pidas seda matslikuks: “Prantsusmaa publik on alati ebaviisakas, kui on vaja omade poolt olla. Inglismaal niisugust asja ei juhtu.” Kuid pole siiski usutav, et tavaliselt nii heade närvidega Krejcikova ainult pealtvaatajate pärast kaotas. Küllap mõjus vigastusest tingitud pikk mängupaus ja otsustava seti seisult 3:3 ta enam geimi ei võitnud – 1:6, 6:2, 6:3 Parry kasuks.

Maailma edetabelis langeb Krejcikova ülejärgmisel nädalal esikümnest välja. Kuhu täpsemalt, selgub lähirivaalide tulemustest, aga ettepoole 12. kohast ei saa tšehhitar enam jääda.