Ivanov võitis Kasahstanis ühe ringi nii üksik- kui paarismängus

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Pärast eelmise nädala edukat turniiri, jätkas Eesti meeste kolmas reket Vladimir Ivanov (ATP 812.) teekonda Shymkentis (Kasahstan), kus leiab aset 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga meeste ITF Futures turniir. Sellel nädalal jäi Ivanovi laeks üksikmängus teine ring ja paarismängu veerandfinaal.

Üksikmänguturniiri avaringis võitis Ivanov kasahhi Grigoriy Lomakinit (ATP 1108.) tulemusega 6:1 7:6(13). Esimeses setis õnnestus servimurre vaid Ivanovil ning seda kahel korral. Teises setis kaotasid mõlemad mängijad oma pallingugeimi ühel korral ning sett lõppes väga tasavägises kiires lõppmängus, kus eestlane oli parem tulemusega 15:13. Ivanov päästis teises setis ka viis vastase settpalli. Ivanov võitis matši jooksul 89 punkti ning vastane 67 punkti. Kohtumine kestis tund ja 51 minutit.

Teises ringis tuli vastaseks kuuendana asetatud venelane Shalva Dzhanashiya (ATP 647.), kellele Ivanov alistus tulemusega 3:6 7:6(4) 4:6. Avasetis sai servimurdega hakkama vaid venelane ning seda viiendas ja üheksandas geimis. Teises setis murdsid nii Ivanov kui ka Dzhanashiya üksteise pallingugeimi kahel korral ning sett lõppes kiire lõppmänguga, mille võitis Ivanov tulemusega 7:4. Ivanov päästis kaheteistkümnendas geimis oma servil ka vastase matšpalli. Otsustavas setis alustas hästi venelane, asudes 2:0 juhtima, ent Ivanov viigistas seisule 2:2. Ivanov kaotas oma pallingugeimi seisul 4:4, misjärel vastane vormistas setivõidu 6:4.

Paarismänguturniiril oli Ivanovi (ATP paarismäng 460.) paariliseks taaskord venelane Mikhail Fufygin (ATP paarismäng 509.), kellega omati esimest paigutust. Avaringis võideti usbekke Sergey Fomininit (ATP paarismäng 1183.) ja Saida’lo Saidkarimovit (ATP paarismäng -) tulemusega 6:2 6:4. Veerandfinaalis alistusid Fufygin ja Ivanov venelastele Shalva Dzhanashiyale (ATP paarismäng 1084.) ja Ivan Kalininile (ATP paarismäng 1662.) tulemusega 6:4 4:6 5:10.