fbpx
Close

Tennisistid võitsid aasta sportlase Laureuse auhinna

Naomi Osaka Sevilla tenniseväljakute taustal Laureuse auhinnaga. / Foto: EPA/Scanpix

Laureuse spordiauhinnad 2020. aasta saavutuste eest teenisid tennisistid – aasta naissportlaseks valiti Naomi Osaka ja meessportlaseks Rafael Nadal.

Osakale ennustati võitu juba ammu, ehkki WTA tennisefoorumis kirjutati, et tegelikult olid Sofia Keninil mullu pisut paremad saavutused (slämmivõit pluss finaal). Kuid Osaka populaarsus kerkis seoses Black Lives Matter kampaaniaga, kus USA-s elav jaapanlanna oli aktiivne. Tema protesti tõttu jäeti Cincinnati turniiril üks võistluspäev ära ja ta kandis kohustuslikel maskidel politseiohvrite nimesid.

“Olen näinud, kuidas paljud minu eeskujud on selle auhinna võitnud, mistõttu hoida seda enda käes tähendab mulle palju,” ütles Osaka tänukõnes. “Mis puudutab minu sotsiaalset aktiivsust, siis arvan, et on tähtis kasutada oma häält, sest varem olen hoidnud ennast pigem tagasi ja muretsenud, mida inimesed minust arvavad. Kui sul on aga olemas tippsportlasele vajalik platvorm, siis tuleb seda kasutada.” Varem oli Osaka võitnud Laureuse auhinna aasta läbimurdjana 2019. aasta saavutuste eest.

Nadalile auhinna määramine on isegi rohkem sportlike tulemustega seotud kui Osaka võit. Teenis ju Nadal 2020. aastal haruldase 13. tiitli Prantsusmaa lahtistelt ja viigistas sellega kõigi aegade slämmivõitude arvu Roger Federeriga.

Lisame veel, et 2020. aasta parimaks võistkonnaks valiti Müncheni Bayerni jalgpallimeeskond ja aasta läbimurdjaks ameerika jalgpalli profiliiga NFL-i mängujuht Patrick Mahomes.

Laureuse auhinna tseremoonia toimus koroonapandeemia tõttu virtuaalselt. Osaka sai oma auhinna kätte Sevillas, kus ta praegu harjutab, et jätkata Euroopa liivaväljakute tippturniiridel. Nadal ei olegi saanud veel auhinda vastu võtta, sest ta mängib Madridi turniiril.

scroll to top