Jälle finaalis Barty – Sabalenka

Arina Sabalenka. / Foto: Zumapress/Scanpix

Teist WTA turniiri järjest kohtuvad finaalis maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ja Arina Sabalenka (Valgevene, 5).

Barty oli enne tänast Madridi turniiri poolfinaali võitnud viimasest 16st mängust 15 ja ainsa kaotuse saanud Paula Badosalt (Hispaania) Charlestoni turniiri veerandfinaalis. Täna kohtusid nad uuesti ja Barty sai revanši 6:4, 6:3. Avaseti kaotamise järel murdis Badosa teise seti algul Barty pallingu, aga see oli ajutine edu. Barty vastas kahe murdega ja võitis ikkagi veenvalt. Liivaväljaku kohta löödi palju ässasid: Barty 6 ja Badosa 4. Hispaanlanna esimese servi õnnestumisprotsent oli parem (71 vs 58), aga ta võitis esimeselt servilt 61 ja Barty 74% punktidest.

Sabalenka alistas veelgi veenvamalt Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) 6:2, 6:3, aga võit võinuks olla veelgi võimsam, sest valgevenelanna juhtis teises setis 5:0.

Barty ja Sabalenka kohtuvad sel hooajal juba kolmandat korda ja seni on võitnud austraallanna Miami turniiri veerandfinaalis ja Stuttgardi finaalis. Sabalenka on tänavu veel kaotanud kaks korda Garbine Muguruzale (Hispaania) ja korra Serena Williamsile (USA) ning saanud üllatuskaotuse maailma 94. reketilr (tollal) Kaia Kanepilt. Eestlanna on päris heas nimekirjas, sest väljastpoolt TOP20 on ta ainus, kes võitnud sel aastal Sabalenkat.

Maailma edetabelis on Sabalenka kindlustanud vähemalt 5. koha, mis on tema karjääri parim. Kuid Madridi turniiri võitmine tõstaks ta isegi neljandaks. Ühtlasi tähendasid Badosa ja Pavljuršenkova kaotused, et Anett Kontaveit säilitab järgmise nädala edetabelis 29. koha. Praegu on oluline, et Roland Garrosi ja Wimbledoni turniiriks säilitaks Anett koha 32 hulgas, kuid see on väga tõenäoline, sest tal ei ole lähiajal punkte kaotada.