fbpx
Close

Tennisetreenerite optimism püsib: peame raskest olukorrast võtma maksimumi!

– Martin Karis / Foto: Facebook

Koroonaviiruse puhangust tingitud eriolukord ja selle nõuded on pannud raskesse olukorda palju tennisega seotud inimesi – eelkõige mängijaid, treenereid ja spordikeskuste personali, kuid kaudselt ka teisi alaga seotud inimesi.

Järgmisel nädalal trükist ilmuv ajakiri Tennis analüüsis tekkinud olukorda viie tenniseinimesega. Tennisnet toob siin välja treenerite Martin Karise ja Rene Buschi seisukohad, millest õhkub optimismi, et ka keerulisel ajal tullakse toime.

„Treenimine ei tähenda ainult reketiga palli löömist. Neile juuniormängijatele, kellega ma ise tegelen, on üldfüüsilise treener ja füsioterapeut koostanud kava. Igapäevaselt treenitakse iseseisvalt selle kava põhjal,“ tutvustas Karis olukorda klubis MK Tennis.

Kuigi viirushaiguse leviku juures midagi head leida ei saa, selgitas Karis, et treeningtöö seisukohalt võib öelda: igas halvas asjas peitub ka head. „Praegune olukord annab sunnitult võimaluse noortel läbida korraliku üldkehalise ettevalmistuse tsükli. Et nad saaksid valmistuda loodetavasti edukaks suvehoojaks, kui selleks ajaks on viirus seljatatud. Võtame olukorrast maksimumi: siin on isegi teine aspekt, et muidu oleks meil üldfüüsilise tsüklile peaaegu võimatu kohta leida, sest võistluskalender on nii tihe,“ märkis Karis.

Kuid mida teevad treenerid, kelle rahateenimine on saanud ka hoobi? „Püüame hetkeolukorda lahendada nii targalt kui suudame. Meil on õnneks rahulikud ja mõistvad inimesed, kes ei mõtle enesekeskselt ja saavad aru, et tervise eest hoolitsemine on tähtsaim. Majanduslikult me kannatame ju kõik, kokkuvõttes ka nende elualade inimesed, kes tööd ei kaota. Tõeline kahju kogu ühiskonnale on alles ees. Praegu üritame oma töötajate eest hoolt kanda, et leida võimalikult valutu lahendus,“ pajatas Karis.

– Rene Busch / Foto: Facebook

Rene Buschi hääl kõlas isegi veel optimistlikumalt: „Ma ei hakka üldse spekuleerima, kuidas praegune olukord tennist mõjutab, vaid peame hoidma oma tervist ja kui vähegi võimalik, siis tugevdama tervist läbi üldfüüsilise tegevuse. Aeg näitab, mis hakkab hiljem toimuma, sest me ei tea, kaua viirusepuhang kestab. Ise käin jooksmas ja maja katusel teen trenni spinningurattal. Minu sõnum on kõigile sportlastele: hoidke tervist ja tegelege üldfüüsilise ettevalmistusega, seda kiiremini olete tuuril tagasi!“ rõhutas Busch.

Sarnaselt Karisega on ka Busch andnud õpilastele ettevalmistuskava. „Ja saavad ka reketit käes hoida! Ise tegin lapsepõlves kuiva trenni, kui vaatasin telekast tennist. Kellel on kodus väljak või saab vastu seina lüüa, nagu soovitasin oma õpilasele Emma Namnieksile. Pole vaja kurta, et Lõuna-Euroopas on ilma tõttu eelis, vaid vaadata, mida ise saame neis oludes teha. Soovitan õpilastele ka visuaalset treeningut, videost saab vaadata vanu mänge. See on võrdväärne väljaku peal olemisega,“ püsis Busch optimistlikuna.

Treenerite keerulise olukorra kohta ütles Busch: „Me pole ainsad, kes tunnevad tööpuudust, maailmas on see juhtunud paljude ametite esindajatega. Treener võib oma kodu korda teha, mida ma ise praegu teen, ning siis olla seal enda ja perega. Ning enesetäiendamisega saab ka tegeleda, koolitada ennast Youtube’i videode või erialaste raamatute abil. Kui ei ole midagi teha, siis joogu õlut, aga saab elada kasulikumalt!“

Kui ostate (või on tellitud) järgmisel nädalal ajakirja Tennis, saate lugeda teemast pikemalt.

scroll to top