fbpx
Close

Tennisepall pole prügi!

Tenniseklubi Reval Ladies koostöös Eesti Tennise Liidu ja Rohetiigriga käivitas üleriigilise projekti „Pall pole prügi!“. Selle eesmärgiks on teadvustada tennisepallide keskkonnakahjulikkust ja leida parimaid viise nende eluea pikendamiseks ning taaskasutamiseks. Eesmärgiks on juuni alguseks kokku koguda 20 000 tennisepalli. 

Tennis on üllatuslikult üks enim keskkonda kahjustavam spordiala (kui jätame välja motospordi) ja põhjuseks on tennisepallid. Nende tootmine on ressursimahukas, neid toodetakse väga suurtes kogustes (maailmas aastas üle 300 mln), nende kasutusiga on lühike ja  lagunemine võtab aega kuni 400 aastat.

Eestis on ca 10 000 tennisemängijat ja hinnanguliselt võetakse igal aastal kasutusse ligi 120 000 uut tennisepalli. Suur osa mängijaid kasutatavad ainult uusi või vähekasutatud palle (kuni 4-5 korda mängus) ja vähemalt kolmandik jõuab neist kohe tavalisse prügikasti.

Marika Maidla, TC Reval Ladies projekti juht, kinnitab, et tennisemängijad on vastutustundlikud: „Paljud mängijad pole lihtsalt teadvustanud pallide keskkonnakahjulikkust ning vajavad vaid väikest tõuget ja meeldetuletust, et pallid saaksid kokku kogutud ja taaskasutatud.“

Projekti raames paigaldatakse selle nädala jooksul 12 suuremasse tennisekeskusesse üle Eesti spetsiaalsed konteinerid kasutatud tennisepallide kogumiseks. Juuni alguseks on eesmärgiks kokku koguda 20 000 palli. Nii on võimalik hinnata üldist pallide kogust, mida saame taaskasutusse suunata. 

Samaaegselt kutsume kõiki huvilisi leidma erinevaid lahendusi tennisepallide taaskasutamiseks. Meie eesmärgiks on aasta lõpuks leida kasutatud pallidele jätkusuutlik rakendus. Selleks võib olla nii tasuta tooraineks olek kui pikaajalised partnerid, kes soovivad palle taaskasutada (nt lemmikloomapoed, lasteaiad, kunstiringid jne). 

„Pall pole prügi!“ kohta leiab täiendavat infot lehelt pallpoleprugi.revalladies.ee.

Küsimuste korral pöörduge julgelt!

Marika Maidla
„Pall pole prügi!“ projektijuht
e-post: MaidlaMarika@gmail.com
tel: 501 5215

scroll to top