fbpx
Close

Tennisemaailma ootab pikk vaikus: ka Miami turniir jääb ära, aga ilmselt ka paljud Euroopa turniirid

Tühi tenniseväljak saab olema lähiajal spordi sümboliks. / Foto: Pixabay

Koroonaviiruse ulatuslik levik mõjutab üha enam spordivõistlusi, kaasa arvatud tennist. Profiturniire ootab ees mitmenädalane paus, äsja teatati Miami turniiri ärajäämisest.

Veel paar päeva tagasi seoses FedCupi finaali tühistamisega levis uudis, et Miamis ikka mängitakse. Aga nüüd on ka USA-s olukord kardinaalselt muutunud, sest jättis ju hooaja pooleli korvpalli suur profiliiga NBA. Kuna Euroopas on seis koroonaviiruse levikuga isegi hullem, siis aprillikuiseid liivaväljakute turniire vaevalt toimub. Seda enam, et ATP juba teatas, et kalendris tuleb vähemalt kuuenädalane paus, mil ei peeta nii ATP turniire kui ka Challenger-turniire. Tõenäoliselt teeb WTA sarnase otsuse.

ITF-i turniirid sel nädalal veel jätkuvad, aga ei ole usutav, et nende puhul saab otsus olema teistsugune. Seega võib karta, et ka Tennisnetil ei ole lähiajal enam uudiseid kirjutada, ehkki tegelikult on muidugi asi tõsine ja sellist pooleldi huumorit ei tohiks teha.

Maailma edetabel lüüakse nüüd sassi ja võib-olla kannatab teistest ka pisut rohkem Anett Kontaveit, kel ei ole sügisest üldse punkte kirjas. Aga eks lõpuks taastub edetabel ikkagi vastavalt 2020. aasta tulemustele – kui turniirid jätkuvad.

scroll to top