fbpx
Close

Tennis õitseb edasi ka siis, kui meeste Suur Kolmik otsustab oma reketid lõplikult kotti panna, arvab Daniil Medvedev

Daniil Medvedev / Foto: Zumapress/Scanpix

Valitsev US Openi tšempion ütles, et ta ei näe ühtki põhjust, miks järgmise põlvkonna mängijad ei võiks võimsalt triolt Novak Djokovicilt, Rafael Nadalilt, Roger Federerilt teatepulka üle võtta.

Kõik kolm tennise suurkuju on oma neljandas kümnes, neist ainult Djokovic suutis end käesoleva aasta ATP finaalturniirile mängida. Siiski on nad kolme peale võitnud 60 suure slämmi tiitilit ning olnud ATP rankingus esikohal enam kui 850 nädalat!

Pärast ATP finaalturniiri lõppmängus saadud kaotust sõnas Medvedev pressikonverentsil, et ei tema ega ka tema põlvkonna tennisistid ei peaks piinlikust tundma, kui ei suuda Suure Kolmiku seatud verstaposte ületada.

„Kui Björn Borg ja John McEnroe olid oma karjääri lõpusirgel, siis räägiti ka, et tennis on kohe-kohe suremas, meil ei ole ega tule enam kunagi selliseid mängijaid,“ rääkis maailma teine reket.

Siis aga tulid Pete Sampras, Andre Agassi. Kui Sampras lõpetas, öeldi jälle, et tennisega on kõik. Seejärel tulid Novak, Rafa ja Roger. Sama on ka praegu. Tennis on suur sport. Nii, et ma ei usu, et meie generatsioonil midagi puudu jääb. Jah, loomulikult, võib olla me ei võida 20 suurt slämmi, kuid seda ei suutnud ka keegi enne Rafat, Rogerit ja Novakit, kas kõik enne neid olid siis kehvemad mängijad?“

USA lahtistel oli Medvedev just see mees, kes finaalis tõmbas kriipsu peale Djokovici unistusele saavutada kalendriaastal neli slämmi võitu ning jõudis Flushing Meadowsil oma esimese slämmi tiitlini.

Märke muudatustest meeste tuuril on juba praegu rohkem kui küll. 2021. aastal peetud kaheksal Masters 1000 turniiril oli kokku seitse erinevat võitjat. Ainsana võitis Masters 1000 trofee kaks korda Alexander Zverev. Saksa venelane lõpetas tänavuse ATP tuuri ka suurima võitude arvuga – 59, seda on ühe võrra rohkem kui Medvedevil. Kuigi Zverevil puudub suure slämmi tiitel, on Medvedev kindel, et seda mitte enam kauaks.

„Ta on suurepärane mängija ja võimeline lööma keda iganes. See, et ta on võimeline võitma ka suure slämmi turniiri, on minu arvates ilmselge,“ möönis 25-aastane venelane.

„Aga ta ei ole ainus, kes selleks võimeline on. Meeste tennises on praegu väga tihe konkurents,“ lisas ta. Medvedev võitis lõppenud hooajal neli ATP-tiitilit.

scroll to top