fbpx
Close

Tbilisis esimesena asetatud Daniil Glinka alustas võiduga

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Eesti teine reket Daniil Glinka mängib sel nädalal ITF-i M15 turniiril Tbilisis, kus ta on esimesena asetatud.

Glinka vastaseks loositi neutraalsena mängiv 17-aastane Jegor Plešivtsev, kes pääses turniirile juunioride edetabelikoha alusel. Glinka võitis 6:3, 6:4. Mõlemas setis murdis Glinka korra vastase servi, oma servil pidi ta päästma vaid ühe murdepalli, mis ka õnnestus.

Teises ringis kohtub Glinka Pjotr Bar Birjukoviga, kes mängib samuti neutraalsena ja asub maailma edetabelis 799. kohal.

Tbilisis on sel nädalal Euroopas ainus turniir, mis mängitakse kõvakattel, ehkki alternatiiv olnuks ka Monastiri Tuneesias, mis ei ole Gruusia pealinnast oluliselt kaugemal. Endiselt väldib Glinka saviliivaväljakute turniire.

Kuid eestlasi mängib Tbilisis veel. Karl Kiur Saar osaleb paarismängus koos Glinkaga ja alustas ka üksikmängu kvalifikatsiooni, kuid langes avaringis välja. Kristjan Tamm alustab teisipäeval, kuid ta ei olnud loosiõnne, sest kohtub avaringis kolmandana asetatud kogenud Jevgeni Tjurneviga, kes on sageli mänginud ka Eestis ITF-i turniiridel ja taas on tegemist ilma riigiliputa mängiva venelasega.

scroll to top