Taylor Fritzi ebaõnn jätkus: 22 ässa, 15 murdepalli ja 10 enampunkti ei aidanud

Taylor Fritz. / Foto: Sipa Press/Scanpix

USA esireket Taylor Fritz sai teist turniiri järjest valusa kaotuse, kui ATP finaalturniirile pääsu üritav mees jäi täna Baselis 2. ringis alla 22-aastasele venelasele Aleksandr Ševtšenkole.

Eelmisel nädalal Tokyos kaota Fritz teises ringis kohaliku publiku lemmikule Shintaro Mochizukile, kuigi võitis avaseti 6:0 ja oli otsustavas setis ees 5:2. Aga lõpptulemus oli 0:6, 6:4, 7:6 jaapanlase kasuks. Samas polnud tulemus võib-olla nii ebaõiglane kui see paistab – Mochizuki jäi kolme enamgeimi kaotusest hoolimata punktidega peale 88:87, ta võitis geime lõpus kindlamalt kui Fritz.

Täna oli seis Ševtšenko kasuks 6:7, 7:6, 7:6, aga seekord võitis ühe geimi rohkem kaotanud ameeriklane punktid 139:129. Isegi teises setis, mille Fritz kaotas, jäi ta 5 punktiga peale. Lisaks lõi ameeriklane 22 ässa ja tal oli 15 murdepalli, mis kõik jäid kasutamata. Teises setis oli Fritzil seisul 5:5 vastase servil 40:0 edu ja otsustavas setis seisul 6:5 40:15 edu ehk kaks matšpalli. Samal ajal oli Fritz teinud imet esimese seti tie-break’is, mille ta seisult 1:6 võitis 9:7. Aga kaks järgmist tie-break’i kulgesid Ševtšenko edu tähe all. Ta võitis need küll napilt (8:6 ja 7:5), aga oli enamasti ees.

Fritz on kümnes nii ATP edetabelis kui ka aasta jooksvas edetabelis. Kaheksandast kohast, mis tagaks pääsu ATP finaalturniirile, lahutab Fritzi veel 205 punkti, sest esikaheksa lõpetav Casper Ruud (Norra) kaotas täna samuti. Seega olnuks ameeriklasele tänast võitu hädasti vaja, finaalipääs Baselis viinuks ta 8. kohale juba väga lähedale.