Daniil Glinka kaotas Challengeri veerandfinaalis, aga kerkib TOP500 sisse (täiendatud)

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Daniil Glinka kaotas Ortisei (Itaalia) Challenger 50 turniiri veerandfinaalis Billy Harrisele (Suurbritannia, ATP 249.) 6:7, 6:4, 3:6.

Glinka tegi ikkagi elu parima turniiri Challengeri tasemel ja kaotus tuli vastu võtta endast edetabelis ligi 300 kohta eespool asunud mehelt. Esimeses setis servimurdeid ei nähtud, kuid inglasel olid natuke paremad võimalused, tal oli neli murdepalli Glinka ühe vastu. Seisul 5:5 pidi Eesti teine reket päästma kaks murdepalli. Paraku tie-break’is läks Glnkal mäng käest pärast esimese minimurde teenimist seisul 2:0. Vastane võitis kuus punkti järjest, nende hulgas kolm minimurret, ja võitis tie-break’i 7:3.

Tõsi, Glinka libises seisul 5:5 päris hullusti ja jäi valust pikali. Ta jätkas mängimist longates ja kuigi see kahe viimase seti tulemust justkui ei mõjutanud (mäng oli võrdne), siis tõenäoliselt ikkagi mõjutas.

Teises setis servisid mõlemad kindlamalt, aga üks geim oli erand – seisul 2:2 sai Glinka kaks murdepalli ja neist teise realiseeris. Otsustavas setis suutis aga Harris oma ainsa murdepalli kasutada, Glinka aga mitte ja nii mäng ka otsustati, sest teises ja kolmandas setis kuigi palju võimalusi kummalgi polnud. Tõsi, Harris võitis kahe enamgeimi juures punktid 98:87, mis siiski peegeldab teatud paremust.

Ässadega oli Glinka napilt parem 13:12, aga ta tegi topeltvigu rohkem (5:1) ja lõi esimest servi vähem sisse (62 vs 73%). Mõlemad võitsid esimeselt servilt palju punkte – Glinka 78 ja Harris 80%. Kuid arvuliselt võitis Harris kaheksa võrra rohkem, sest õnnestumisprotsent oli parem.

Küll aga saavutab Glinka järgmisel nädalal maailma edetabelis uue tähise – ta kerkib esmakordselt TOP500 sisse. Praeguses jooksvas edetabelis on Eesti teise reketi koht 495., kuid pisut see võib veel muutuda. Aga mitte nii palju, et TOP500 sisse mitte tõusta.