fbpx
Close

Elena Malõgina võitis TOP300 mängija kindlalt

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Elena Malõgina jõudis Helsingis ITF-i W25 turniiril juba poolfinaali, kui alistas Caijsa Wilda Hennemanni (Rootsi, WTA 287.) 6:2, 6:2.

Tulemus on seda üllatavam, et kevadel Billie Jean King Cupil oli Malõgina teeninud sama vastase vastu vaid ühe geimi. Samas paneb see tagantjärele kukalt kratsima, et Eesti võinuks jääda I liigasse püsima, kui Malõgina oleks aprillis olnud samasuguses vormis nagu praegu.

Malõgina asus esimest setti juhtima 4:0 ja hoidis oma servi seejärel lõpuni. Teise seti algul pärast enda murret kaotas Malõgina ka ühe korra oma servi, aga edaspidi oli jälle vääramatu. Eesti kolmas reket võitis esimeselt servilt 71 ja teiselt 59% punktidest.

Poolfinaalis kohtub Malõgina veel ühe TOP 300 tennisistiga, Helsingis neljandana asetatud Mona Bartheliga (Saksamaa), kes oli täna teises setis üsna hädas 14-aastase kaasmaalanna Julia Stucekiga, aga lõpuks võitis 6:1, 7:5. 32-aastane Barthel on maailma edetabelis olnud isegi 23. kohal (2013 märts) ja esisajas püsinud kaheksa hooaega (2011 august – 2019 juuli, vahepeal ka lühikest aega välja langenud). Praegu on Barthel maailma 277. reket.

scroll to top