fbpx
Close

Iga Swiatek võitis teise Masters 1000 turniiri järjest

Iga Swiatek. / Foto: EPA/Scanpix

Kolm nädalat tagasi Dohas Masters 1000 turniiri võitnud Iga Swiatek (Poola, 3) alistas Indian Wellsi sama taseme turniiri finaalis Maria Sakkari (Kreeka, 6) 6:4, 6:1 ja tõusis maailma edetabelis kindlalt teisele kohale.

Mäng oli algul tasavägine ja mõlemapoolsete murretega. Seisuni 4:4 oli kumbki võitnud vaid ühe oma servigeimi. Edaspidi aga Swiatek ei kaotanud ühtki pallingugeimi, ent Sakkari võitis ainult ühe. Kui esimeselt servilt võidetud punktide osakaal oli mõlemal mängijal tavapärasest kehvem (Swiatek 59 ja Sakkari 58%), siis teiselt servilt oli poolatar selgelt parem, ta võitis 50% punktidest, aga Sakkari ainult 21%. Esimeses setis võitis Sakkari teiselt servilt 17st punktist ainult 2.

Sakkari on alates homsest maailma kolmas reket, kuid on karjääri jooksul endiselt võitnud vaid ühe WTA 250 turniiri 2019. aastal Rabatis. Mullu oli Sakkari hädas poolfinaalide võitmisega. Ta jõudis nelja parema hulka kaheksal turniiril, kuid võitis seal vaid ühe mängu – Moskva turniiri poolfinaalis just Swiatekit. Tänavu on Sakkari võitnud kolmest poolfinaalist kaks (Peterburis ja Indian Wellsis), aga kaotanud mõlemad finaalid. Oma kolmest viimasest finaalist kaks on Sakkari kaotanud Anett Kontaveidile ja nüüd siis kolmanda Swiatekile.

Lisame, et Kontaveit langeb järgmisel nädalal seitsmendaks, kuid tema positsioon esikümnes on väga kindel. Kaheksas reket Karolina Pliškova (Tšehhi) jääb maha üle 400 punkti, aga üheksas reket Garbine Muguruza (Hispaania) juba ligi 1500 punktiga.

scroll to top