Tamm ja noorem Tsitsipas pidasid täis draamat paarismängu

– Kristjan Tamme paariline Monastiris Petros Tsitsipas / Foto: Facebook

Monastiri ITF-i turniiril üksikmängus end veerandfinaali murdnud Kristjan Tamme tööpäev jätkus täna paarismänguga. Peab kohe ütlema, et paarismängu veerandfinaalist kujunes lõpuks tõeline triller.

Paarismängu veerandfinaalis oli teisel poole võrku taas itaallane Luca Giacomini, kelle Tamm täna hommikul üksikmängu 1/8 finaalis alistas tulemusega 6:7, 6:4, 6:2. Tamme partneriks Monastiris on Stefanos Tsitsipase (22 a.) noorem vend Petros (20 a., ATP 996.), Giacomini mängis omakorda koos kaasmaalase Simone Roncalliga.

Kui esimene sett kuulus veenvalt Tamm/Tsitsipasele (6:1), siis teise seti lõppfaasis algas tõeline madin. Eesti-Kreeka paar läks kaks korda servimurdega ette ka teises setis, ent ikkagi liiguti kiiresse lõppmängu. Seal mindi juhtima 6:1 ja omati viite järjestikust matšpalli. Tundub uskumatu, aga see edu mängiti maha ja kiire lõppmäng kaotati 7:9!

Otsustav sett peetakse teatavasti 10-ni kiire lõppmänguna. 5:4 edu järel jäid Tamm/Tsitsipas kaotusseisu 5:7. Vahepeal seati kaks korda tabloole viik, kuid ikkagi jõudsid ka Giacomini/Roncalli matšpallini (9:8) ja seda oma pallingul. Õnneks jäigi see nende ainsaks võimaluseks ning Tamm/Tsitsipas võitsid kolm punkti järjest ja sellega ka kogu dramaatilise mängu tulemusega 6:1, 6:7(7), 11:9.

Poolfinaalis minnakse vastamisi kolmandana asetatud Austria paariga Alexander Erler/David Pichler. Tuletame meelde, et Tamm alistas tugeva Erleri Pärnu Paf Openi avaringis.

Üksikmängus tuleb Tamm (ATP 725.) homme väljakule nagu tänagi juba kell 9:00. Vastaseks 25-aastane itaallane Daniele Cappechi (ATP 609.). Mõlemal on ette näidata üks ITF-i tiitel mullusest hooajast. Kohtutud on seni ühe korra. See juhtus veidi üle aasta tagasi Monastiri turniiri poolfinaalis. Siis võitis Tamm kolmes setis – 0:6, 6:3, 6:2.

Naiste paarismängus ei pääsenud Helena Narmont kahjuks poolfinaali. Sakslanna Lola Mireille Glantziga kaotati veerandfinaalis Celia Cervino Ruis (Hispaania)/Olivia Gramile (Taani) 2:6, 2:6.