fbpx
Close

Kristjan Tamme servikahur töötas täna võimsalt

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Karmen Kärg

Meeste ITF-i (M15) turniiril Monastiris tuli Kristjan Tamm väljakule varahommikul, kohtumaks 2. ringi mängus itaallase Luca Giacominiga.

Varem polnud mehed omavahel turniiridel kohtunud. Edetabelis paiknevad mõlemad lähestikku (Tamm ATP 725., Giacomini ATP 645.), mistõttu oli oodata tasavägist mängu.

Esimest setti iseloomustasid servimurded. Kaks esimest geimi möödusid murdega, teist korda tegi seda Tamm seisul 2:1 ja nii liiguti tema juhtimisel kuni 5:2-ni. Paraku võimaldas servikaotus seisul 5:3 itaallasel meie mees kinni püüda (5:5). Seti saatuse otsustas kiire lõppmäng, kus Tamm oli tagaajaja rollis ja hästi alanud sett läks siiski vastasele – 6:7(5).

Teist setti alustas Tamm samuti hästi, murdis kohe “kuivalt” vastase servi, kuid erinevalt avasetist hoidis minimaalset edu lõpuni. Teine sett tulemusega 6:4 Tammele.

Otsustava kolmanda seti esimene pool kulges sarnaselt eelmistele. Eestlane murdis kohe alguses Giacomini pallingu ja hoidis edu. Seisul 4:2 realiseeris Tamm kolmandalt murdepallilt veel ühe servimurde ja rebis tänu sellele otsustavalt 5:2 ette. Viimases servigeimis ei loovutanud eestlane vastasele ühtegi punkti ja nii kogu kohtumine Tammele tulemusega 6:7(5), 6:4, 6:2.

Kristjan Tamme servikahur töötas täna täiuslikult, 19 (!) ässa kõrval ei teinud meie mees 2 ja pool tundi kestnud mängu jooksul ühtegi topeltviga (!). Huvitav on siinjuures see, et vastane ei löönud ühtegi ässa ja ei teinud samuti ühtegi topeltviga. Sellist asja, et kolmesetises mängus ei kogune mõlema mängija peale ühtegi topeltviga, juhtub üliharva…

Mõne tunni pärast tuleb Tamm platsile ka paarismängus, kus hinnaks pilet poolfinaali.

scroll to top