Kristjan Tamm mängis taas kolm setti, aga ikka võidukalt!

– Kristjan Tamm / Foto: Karmen Kärg

Kristjan Tamme (ATP 725.) jaoks näis tänane veerandfinaal Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril algul lihtsa võiduni kulgevat, aga lõpuks pidi ta eesmärgi saavutamiseks mängima kolm setti nagu ka eile 2. ringis.

Esimeses geimis oli Tamme vastane Daniele Capecchi (Itaalia, ATP 609.) 40:15 ees, aga eestlane murdis tema pallingu ja sealtpeale ei olnud tal esimeses setis mingeid raskusi jõuda 27 minutiga 6:1 võiduni.

Kui Tamm oli eelmises omavahelises mängus võitnud Capecchit 0:6, 6:3, 6:2, siis seekord algas kohtumine just vastupidi, sest esimeses setis oli meie mees võidukas, aga teises vastane. Kuigi päras servigeimi loovutamist viigistas Tamm 2:2, ei saanud ta hiljem teises setis enam geimigi.

Nii jäi mäng kolmanda seti otsustada. Raskeim olukord oli Tammel seisul 1:1, kui ta jäi oma pallingul 0:40 taha ja pidi kokku päästma viis murdepalli, et seda geimi siiski võita. Lõpuks läks aga nii, et Tamm ei kaotanud esimeses ega kolmandas setis ühtki servigeimi, kuid teises koguni kolm. Otsustav murre sündis siis, kui vastasel enam tagasitegemise võimalust ei jäänud. Nimelt seisul 5:4 jäi Tamm küll 0:30 ja 30:40 taha, aga ikkagi murdis Capecchi servi. Seega üldseis 6:1, 2:6, 6:4 Tamme kasuks kaks tundi ja 14 minutit kestnud mängus.

Kui eile lõi Tamm 19 ässa ega teinud ühtki topeltviga, siis täna serv nii hästi ei kulgenud – 7 ässa ja 5 topeltviga. Vastase numbrid olid aga väga kehvad – ei ühtki ässa ja 9 topeltviga. Seega pole Tammele kahes kohtumises ja kokku kuues setis järjest löödud ühtki ässa! Vastasel oli küll parem esimese servi protsent (vastavalt 67 ja 62), aga itaallane võitis esimeselt servilt 62 ja Tamm 74% punktidest. Murdepalle võitis Tamm 11st 5 ja vastane 8st 3 (seega jäid tal kõik viis realiseerimata murdepalli ühes geimis).

Tamm kohtub nüüd poolfinaalis Mattias Franco Descottega (Argentiina, 7), kes asub maailma edetabelis 569. kohal. Tamm võitis 26-aastaset Descottet eelmise nädala Monastiri turniiri 2. ringis 6:2, 6:4, mis on mõistagi poolfinaali silmas pidades hea märk. Descotte on siiski tugev mängija, sest on kuulunud ka TOP300 sekka (parim koht 285.) ning nelja ITF-i turniiri kõrval on võitnud ka 80 000 dollari auhinnafondiga Challengeri eelmisel aastal.

Aga veel enne homset üksikmängu tuleb Tamm täna pärastlõunal väljakule paarismängus, kus tema partner on kreeklane Petros Tsitsipas.