Tamm ja Glinka võitsid avaringis

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm mängib sel nädalal Antalyas M15 turniiril, kus ta on asetatud kaheksandana. Avaringis võitis Tamm 18-aastase türklase Tuncay Durani (ATP 1120.) 6:1, 6:3.

Oma servi Tamm ei kaotanud, ainult mängu teises geimis oli vastasel kaks murdepalli, kuid Tamm oli selleks hetkeks juba murdega ees ning seetõttu ei jäänud ta matši jooksul kordagi kaotusseisu. Eestlane võitis esimeselt servilt lausa 90% punktidest ja vastane ainult 50%. Teise servi punktides oli türklane isegi napilt ees, aga suur vahe esimesel pallingul oli otsustav. Paarismängus Tamm kaasa ei tee.

Daniil Glinkal õnnestus Nottinghami M25 turniiril samuti avaringis võita, ta alistas Tiran Sanghera (Suurbritannia, ATP 1503.) 7:6, 7:5. Esimene sett oli muidu väga tasavägine ja muutlik (mõlemal kaks murret, viis geimi kestsid kaua ja sett kokku 1h 16 min), aga tie-break täiesti ühepoolne – 7:0 Glinkale. Teises setis oli seiklusi vähem, otsustas Glinka murre seisul 5:5. Esimeselt servilt teenisid mõlemad mängijad 63% punktidest, aga teisel servil Glinka 53% ja vastane 37% punktidest. Seega: kui Tamme kasuks kallutas mängu esimene serv, siis Glinka võitis tänu stabiilsemale teisele servile. Ässad võitis Glinka 13:6. Ka Glinka ei osale paarismängus.