Päris hea: U12 Tallink Junior Openil poolfinaalides kaks Eesti tüdrukut ja kolm poissi

– Kiira Paškov. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Tallinki Tennisekeskuses on üsna karmides ilmastikutingimustes toimuval Tennis Europe’i U12 2. kategooria turniiril Eesti noori tennisemängijaid saatmas edu. Kui tütarlaste seas on poolfinaliste kaks, siis poiste seas koguni kolm eestlast.

Jahedas, vaid 12 soojakraadi ja kõva tuulega, mis esmaspäeval näiteks keerutas kohati ligi 15 m/s, toimuv turniir on lastele kindlasti paras katsumus. Mitmed noortennisistid mängisid kinnastes ja pikas dressis, peas talvemütsid ning publiku hulgas visati villast, et käimasoleva turniiriga avati tennise kui talispordiala hooaeg.

Eesti mängijatest tuli alagrupis esikohale veel Kaisa Varul, kuid turniiril edasi ei mänginud. Tema koha veerandfinaalis sai Soome tüdruk Stella Sirenius.

Kahes tüdrukute veerandfinaalis olid Eesti tennisetüdrukud omavahel vastamisi. Kiira Paškov alistas pärast võistluslikku avasetti Nora Olivia Adamsoni 6:4, 6:0, Eleanora Roos Miia Mihailovi 6:3, 6:3. Poolfinaalis lähevadki Paškov – Roos vastamisi. Liisa Marii Põhjala pidi kaheksa parema hulgas tunnistama Soome tüdruku Stella Sireniuse 5:7, 0:6 paremust.

Sireniuski kohtub poolfinaalis rahvuskaaslasega, sest neljandas veerandfinaalis oli Wilhelmina Vainikka selgelt 6:1, 6:0 üle Meta Dervinest (Leedu).

Eesti noormängijatest teenis alagrupis kahe võiduga teise koha Ksenija Kisseljova.

Kuni 12-aastaste poiste seas jõudsid neljaliikmelises alagrupis ainult võite tunnistanud Ken Ink, Nikita Smirnov ja Luukas Raudkivi veerandfinaali ning sealt edasi ka poolfinaali. Kõik Eesti poisid alistasid kolmapäeval oma vastase veenva ülekaaluga. Smirnov sai jagu Läti esinumbrist Eriks Valeinisest 6:1, 6:1, Ink alistas Soome mängija Joel Nylundi 6:1, 6:2 ning Raudkivi ei näidanud mingit külalislahkust venelasele Aleksander Figurovskile 6:2, 6:0. Raudkivi ja Smirnov kohtuvad nelja hulgas omavahel, Inki ootab poolfinaalis turniiril häid esitusi näidanud lätlane Tomass Dalderis.

Alagrupiturniiril sai Eesti mängijatest kaks võitu kirja veel Marko Johannson, kes jäi alla just Dalderisele 6:2, 6:2.

U12 paarismängudes peetakse alles homme veerandfinaalid.