fbpx
Close

Eesti Davis Cupi meeskond kohtub reedel-laupäeval Šveitsiga

– Davis Cupil koos paari mänginud Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar esindavad Eestit ka Šveitsis. / Foto: Allar Hint

Reedel algab Bielis kaks päeva kestev matš, kus väljakuperemees Šveits ja Eesti selgitavad, kes neist jätkab võistlust Maailmaliiga II grupis ja kes peab pidama üleminekumängu vältimaks langemist III gruppi.

Tuleks ka täpsustada, et III grupp on juba regionaalne ja sinna langemise korral peaks Eesti mängima Euro-Aafrika tsoonis. Viimati mängis Eesti Davis Cupil poolteist aastat tagasi, kui 2020 märtsis alistati võõrsil Gruusia ja tänu sellele jõutigi Maailmaliiga II gruppi. Sisuliselt on praegu tegemist 2020. aasta hooaja jätkuga, sest see katkes koroonapandeemia tõttu.

Eesti koondis sõitis Bieli järgmises koosseisus: Vladimir Ivanov (vanus 34, edetabelikoht 717.), Daniil Glinka (21, 818.), Mattias Siimar (23, 1041.), Siim Troost (21, 1580.) ja Mark Lajal (18, juunioride ITF 13.). Eesti meeskonna treener-kapten on Ekke Tiidemann.

Šveitsi koondisse kuuluvad Henri Laaksonen (29, 119.), Marc-Andrea Hüsler (25, 160.), Dominic Stricker (19, 287.), Leandro Riedi (19, 763.) ja Jerome Kym (18, 1113., juunioride ITF 6.). Kaptenina juhib Šveitsi meeskonda Severin Lüthi.

Et Šveitsil ei tee kaasa nende nimekaimad mehed Roger Federer ja Stanislas Wawrinka, oli juba ammu teada, aga isegi ümbermõtlemise korral poleks nad saanud hetkel ikkagi mängida, sest neil on käsil vigastuspaus. Kuid edetabeli põhjal on Šveits ikkagi selge favoriit, üks mees teise saja alguses ja veel kaks TOP300 hulgas. Kaks šveitslast mängisid hästi äsja lõppenud US Openil – Laaksonen jõudis 3. ringi ja Kym juunioride turniiril poolfinaali.

Reedel algavad mängud Bielis Eesti aja järgi kell 14.30 ja laupäeval kell 14. Varem ei ole Eesti ja Šveits Davise karikasarjas kohtunud.

scroll to top