Kristjan Tamm jõudis Monastiris veerandfinaali

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm jõudis Monastiri ITF-i M15 turniiril veerandfinaali, kui alistas neljapäeval Ryuki Matsuda (Jaapan, 6) 3:6, 6:2, 6:2.

Tamm kaotas avasetis kaks servigeimi, kuid järgmistes settides oli kindel. Nii teises kui ka kolmandas setis kaotas Tamm esimese geimi vastase servil, aga siis läks ette 5:1, tehes mõlemal juhul kaks murret. Seejärel vormistas Tamm võidu oma pallingugeimides seisul 5:2.

Tamme esimene serv toimis – ta lõi 13 ässa, sai esimest pallingut sisse 73% ja võitis esimeselt servilt 71% punktidest. Eestlane realiseeris hästi ka murdepalle – 7st 4.

Veerandfinaalis kohtub Tamm aga esimese asetusega prantslase Robin Bertrandiga, kes on ATP edetabelis 460. kohal. Tegemist on Eesti esireketi Mark Lajali eakaaslasega (19), kes siiski noorteklassis nii edukas polnud, asudes parimal nädalal ITF-i juunioride edetabelis 58. kohal (Lajal 11.). Tänavu on Bertrand võitnud kaks M15 turniiri, eelmisel nädalal oli ta Monastiris finalist. Bertrand pole Tammega kunagi kohtunud, aga Lajalile ta tänavu augustis kaotas 7:6, 4:6, 4:6.