fbpx
Close

Tallink Junior Openil mängib Mariela Pluutus homses finaalis

– Mariela Pluutus / Foto: ETL

Tennis Europe U16 turniiril Tallink Junior Open on jõutud otsustavate mängudeni (peetakse Tallink Tennisekeskuses). Üksikmängus püüab turniirivõitu Mariela Pluutus.

Tüdrukute üksikmängus olid pea kõik osalejad Eestist. Teiste riikide lipu all oli tabelis vaid kolm mängijat ja neistki Kanada lipu all esinev Nikol Kedun on esindanud Eestit näiteks võistkondlikul Winter Cupil. Vaatamata sellele on üks finalistidest leedulanna Laima Vladson (7). Finaalis astub talle aga vastu esimesena asetatud Mariela Pluutus. Poolfinaalis alistas Pluutus just Nikol Keduni 6:2 6:3 ja Vladson Victoria Maria Mändma (5) 6:3 6:1.

Paarismängus saab esikoha vähemalt üks Eesti noortennisist, sest finaalis kohtuvad Alissia Aleksandra Kivi/Victoria Maria Mändma (1) ja Andrea Roots/Laima Vladson (4). Esimene paar võitis poolfinaalis Lisette Aljas/Katarina Brit Eskeni (3) 6:4 6:3 ja teine paar Maily Märss/Emma Namnieksi (2) 1:6 6:4 10:5.

Poiste tulemused on tüdrukute omast märksa tagasihoidlikumad. Ent oma osa on siin ehk ka selles, et põhitabelis on 10 mängijat teistest riikidest. Suure koosseisuga tulid kohale soomlased. Eesti tennisistidest jõudis kaks veerandfinaali. Seal kaotas David Mikelaišvili Max Alopaeusile (Soome, 7) 3:6 4:6 ja Romet Moosar esimesena asetatud Otso Martikainenile (Soome) 7:5 1:6 1:6. Martikainen osaleb ka homses finaalis kaasmaalase Emil Matikaineni (5) vastu.

Paarismängus murdis end finaali Eesti tennisistidest Denis Maijorov. Koos partneri Artjoms Afanasjevsiga Lätist (1) alistati poofinaalis Max Alopaeus/Vatsal Rukhaiyar (India) 4:6 6:2 11:9. Nende finaalivastaseks on Soome paar Otso Martikainen/Jami Savolainen (2), kes olid poolfinaalis omakorda paremad Richard Martell Eek/Veikko Sivonenist 6:4 6:3.

Tulemused leiad siit.

scroll to top