fbpx
Close
PAF.ee

Eesti U12 tennisemusketärid peavad Prantsusmaal ägedaid lahinguid, homme matš Venemaaga

– Dijon / Foto: Pixabay

Eesti U12 koondise poisid Luukas Raudkivi, Ken Ink ja Nikita Smirnov alustasid neljapäeval Prantsusmaal Dijonis Nations Challenge by Head finaalturniiri Euroopa U12 kaheksa tugeva võistkonna osavõtul.

Eestlased loositi ühte gruppi favoriidi Venemaa, tugeva Tšehhi ning Iisraeliga. Teises grupis on Prantsusmaa, Rumeenia, Saksamaa ja Poola.

Neljapäeval madistasid meie kutid Iisraeliga. Kõigepealt astus võistlustulle Ken Ink, kes kohtus Dan Brandiga. Avamatšis jäi peale Brand 6:2, 6:4. Teises kohtumises oli Luukas Raudkivi parem Itamar Verthaimerist 6:4, 6:1.

Seisul 1:1 saatis võistkonna kapten Armand Levandi paarismänguks väljakule Ink/Smirnovi, kes kaks nädalat tagasi samas kohas toimunud alagrupiturniiril ei kaotanud ainsatki matši.  Paraku tuli seekord tunnistada Juudamaa poiste paremust 6:3, 6:3.

Samal ajal võtsid venelased tšehhide vastu 3:0 võidu, kuid tuleb märkida, et kõik kohtumised olid äärmiselt tasavägised.

Reedel oligi Eesti vastaseks Tšehhi. Ink mängis kõikide matšide avaringide pikima kohtumise Filip Ladmaniga. Pärast avaseti 2:6 kaotust, tegi ta tšehhile teises setis tuule alla 6:1. Kolmandas oli punkt-punkti võitlust ja Ink näitas head mängu, kahjuks jäi seda täna napilt väheseks, sest otsustavas setis tuli vastu võtta 5:7 kaotus.

Teises kohtumises ei saanud Raudkivi mängu käima, kui jäi Švejkidemaa esinumbri Tomas Kreicj vastu 0:4 kaotusseisu. Seisul 1:5 võitis aga Raudkivi neli geimi järjest ja viigistas 5:5. Kaks viimast geimi kuulusid aga Kreicjile. Teine sett sai sarnase alguse 1:3, 2:5. Raudkivi päästis küll seisul 3:5 ja ka 4:5 õige mitu matšpalli, kuid lõpuks tuli alla vanduda 4:6.

Armand Levandi ütles, et kõikides mängudes käis tihe andmine. „Matšid olid kõik tasavägised, kuid tšehhid oskasid otsustavaid punkte paremini mängida. Tundub, et meie poisid jäävad alla just füüsilise ettevalmistuse poolest. Teiste riikide poisid on kiiremad ja ka võhma on rohkem,“ sõnas Levandi.

Paarismängus jäid Raudkivi/Smirnov Kreicj/Jakub Kusyle alla 3:6, 6:3, 5:10.

Venemaa sai Iisraelist jagu 2:1, kahe üksikmängu peale loovutasid idanaabrid Iisraeli poistele vaid kaks geimi, kuid paarismängu kaotasid.

Laupäeval ootab ees Eesti poisse matš Venemaaga.

Eestit esindavale triole on hea uudis see, et treenerite kogu otsustas poistele anda võimaluse laupäeval algavatel U12 Eesti tennise meistrivõistlustel osaleda. Tingimuseks on see, et 9. augustil mängivad nad kaks ringi üksikmänge, paarismänguturniiril, mis algab pühapäeval, nad oseleda ei saa.

Eeldatavasti jõuavad Eesti poisid Tallinnasse esmaspäeva öösel. Pühapäeval toimub veel Dijonis kohamäng.

scroll to top